Tesla ukazuje, akých vylepšení sa dočkajú jej elektromobily

0

Tesla spustila v noci zrejme najväčšiu softvérovú aktualizáciu svojich elektromobilov za posledné 2 roky. „Tesla Software Version 9.0“ prinesie množstvo nových funkcií a vylepšení. Niektoré z nich demonštruje prostredníctvom nasledujúcich oficiálnych videí.

Tesla hovorí, že vďaka aktualizácii budú jej elektromobily inteligentnejšie, bezpečnejšie a intuitívnejšie ako nikdy predtým. Prináša vylepšenie a zjednodušenie používateľského rozhrania, nové funkcie či arkádové hry od Atari. A to pre Model S, Model X a Model 3. O niečo neskôr príde na rad zaujímavá aktualizácia systému Autopilot.

Demonštračné videá

Predná kamera vozidiel, ktorá je súčasťou bezpečnostných a autonómnych systémov vozidiel sa bude dať používať aj ako tzv. „dashcam“. Teda záznamová kamera pre premávku.

Nové aplikácie pre Teslu Model 3 ako webový prehliadač, kalendár a aplikácia pre sledovanie spotreby energie. Tie boli prebrané z modelov S a X.

Významnej aktualizácie sa dočkala aj mobilná aplikácia, ktorá rozširuje súčinnosť s palubným systémom. Tá po novom umožňuje odoslať cieľ cesty (napríklad cez Google Maps) do navigačného systému vozidla, ako aj ovládať mediálny obsah palubného infotainmentu.

Mení sa aj používateľské rozhranie, ktoré by malo napríklad uľahčiť nastavovanie klimatizácie, ventilácie či vyhrievania sedadiel.

Vylepšený Autopilot

Aktualizácia softvéru 9.0 prinesie o niečo neskôr aj vylepšenie systému Autopilot, ktorý bude aktívne spolupracovať s navigačným systémom pre optimalizáciu jazdy a hľadanie najlepšej trasy. Pod dohľadom vodiča dokáže autonómne použiť vjazd a výjazd na diaľnicu. Systém vie navyše upozorniť vodiča na to, že je vhodné zmeniť jazdný pruh. Rozširuje tak schopnosti systému.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model X dostala aktualizáciu, ktorá zvyšuje jej výkon a rýchlosť
Tesla s rekordnou produkciou a dodávkami áut. Dosiahne konečne zisk?
Jedinečná možnosť pozrieť si Teslu Model 3 na vlastné oči v Európe

Zdroj: Electrek

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár