Dokumenty odhaľujú prepojenie medzi Teslou a vývojom smart hodiniek

0

Dokumenty na webe Federálnej komisie pre komunikáciu (USA) odhaľujú vzťah medzi vývojárom a výrobcom inteligentných hodiniek („smartwatch“) a spoločnosťou Tesla. Čo by to mohlo znamenať?

Portál MyHealthyApple objavil na vládnych stránkach Federálnej komisie pre komunikáciu – FCC žiadosť nórskej spoločnosti Xplora Technologies, ktorá sa orientuje najmä na detské smart hodinky s pokročilými monitorovacími funkciami, o schválenie jej produktu X5 Play/ X5 Play eSIM, v ktorej sa spomína aj spoločnosť Tesla.

Ďalšie skúmanie žiadosti na stránkach FCC odhalilo, že v rámci dokumentov Xplora Technologies žiada aj o utajenie skutočností, ktoré by mohli súvisieť s hospodárskou súťažou, a to kvôli spoločnosti Tesla. V žiadosti sa pritom uvádza aj nasledovné:

„Keďže tento dizajn je základnou formou, na báze ktorej sa budú vyvíjať budúce technologické výrobky, spoločnosť Tesla Motors, Inc. sa domnieva, že táto informácia by bola prínosom pre jej konkurentov a že zverejnenie informácií z týchto dokumentoch by poskytlo konkurentom nespravodlivú výhodu na trhu.“

Zdá sa teda, že Tesla minimálne spolupracuje s nórskou spoločnosťou Xplora Technologies na inteligentných hodinkách/smartwatch, resp. odvodených či súvisiacich nositeľných zariadeniach. Je však zvláštne, že v dokumentoch sa uvádza spoločnosť Tesla Motors, Inc, čo je pôvodný názov Tesly, ktorý bol v roku 2017 zmenený na Tesla, Inc. Dokumenty sú pritom z tohto roku.

O čo by mohlo ísť?

O vzťahu spoločností Tesla a Xplora Technologies v podstate už nič ďalšie nevieme. Nedá sa vylúčiť napr. ani to, že mohlo dôjsť k akvizícii. Môžeme zatiaľ len špekulovať, čo by mohlo vzísť z tohto vzťahu. Ako prvé nám napadá, že Tesla by mohla plánovať nositeľnú elektroniku alebo súvisiacu platformu, ktorá by sa používala pre komfortný bezkľúčový vstup do vozidla a na jeho zapnutie.

Veď aktuálne sa v tejto súvislosti používa okrem iného aj karta s čipom či mobilná aplikácia. Tretie strany pritom vyrábajú napr. aj prstene s integrovaným čipom získaným z karty. Jedna z majiteliek elektromobilu Tesla si dokonca tento čip nechala implantovať pod kožu.

V minulosti už Elon Musk naznačil, že elektromobily Tesla budú disponovať umelou inteligenciou a pokročilým hlasovým ovládaním na spôsob seriálového vozidla K.I.T.T. „Pamätníci“ pritom vedia, že toto vozidlo bolo možné privolať prostredníctvom hodiniek. A to by zapadalo do koncepcie Tesly, keďže jej elektromobily podporujú funkcie ako Summon („privolanie“) či Smart Summon, pričom tie sa majú ďalej rozvíjať.

A určite nie je na zahodenie pokročilé ovládanie ďalších funkcií elektromobilov Tesla prostredníctvom hodiniek – na diaľku či priamo z vozidla, napr. pri zapnutom systém Autopilot.

Nuž uvidíme, čo sa z toho napokon vyvinie, ak teda…

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk hovorí, že autá Tesla budú vybavené umelou inteligenciou typu KITT
Tesly si sa samé nájdu parkovacie miesto, potom čo vystúpite. „Čoskoro“
Tesly budú čoskoro hovoriť s ľuďmi. Elon Musk zverejnil ukážku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár