Tesla si patentovala novú technológiu skla. Redukuje hluk a zlepšuje tepelnú izoláciu

0

Je zjavné, že Tesla venuje množstvo času aj vývoju vlastných materiálov. Aktuálne si pritom dala patentovať ďalšiu novú technológiu skla, ktorá má tentokrát priniesť lepšie vlastnosti v oblasti redukcie hluku a tepelnej izolácie.

Spoločnosť Tesla má vlastný tím, ktorý sa špecializuje na vývoj materiálov. Ten spolupracuje aj s ďalšou firmou Elona Muska, SpaceX, ktorá podniká v aerokozmickom priemysle, pričom vyvíja a vyrába vlastné rakety a vesmírne lode, takže základy má v tomto smere veľmi dobré.

Tesla už prezentovala technológie odolného skla v rámci svojej solárnej strechy, čelného skla ťahača Semi či pomerne nedávno predstaveného pickupu Cybertruck. V prípade posledne menovaného produktu to však nedopadlo podľa predstáv, keďže počas demonštrácie vlastností už predtým „namáhaného“ skla Tesla Armor Glass došlo k jeho rozbitiu.

Aktuálne portál Electrek informuje, že Tesla si podala patentovú prihlášku na ďalšiu technológiu skla, pričom patent má názov „Automobilová perforovaná izolovaná sklenená štruktúra“.

Využitie v rámci panoramatickej strechy

Nové sklo má byť využiteľné v rámci strechy vozidla, čiže pôjde o súčasť tzv. panoramatickej strechy. Prínosom novej technológie má byť schopnosť absorpcie hluku a lepšia tepelná izolácia. A to vďaka viacerým vrstvám skla, pričom 2 z nich sú perforované.

Medzi vrstvami vonkajšieho a vnútorného skla je medzera, ktorá v spojitosti s perovanými vrstvami umožňuje „ladenie“ požadovaných charakteristík redukcie hluku, izolačných vlastností či vzhľadu. Hlavnou vlastnosťou nového skla by pritom mala byť redukcia hluku, keďže za patentom stojí viacero ľudí, ktorí sa venujú práve tejto problematike.

tesla sklo technologia

Zdroj: Tesla via Electrek.co

Tesla ale tiež uvádza, že táto sklenená štruktúra umožní lepšiu reguláciu teploty v interiéri vozidla a zníži zaťaženie HVAC systému (vykurovanie, ventilácia a klimatizácia). Takže nová technológia by mala byť prínosom aj z hľadiska vyššej efektivity vozidla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla môže nahradiť stierače laserovou technológiou, odhaľuje patent
Tesla si dala patentovať batériu s „lepším výkonom, životnosťou a cenou“
Tesla predviedla nerozbitné čelné sklo pre ťahač Semi │VIDEO

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár