Tesla naozaj „kúpila“ batériový startup Sillion a buduje ďalšiu dôležitú továreň

1

Náznaky z minulého roka, že Tesla získala spoločnosť Sillion, ktorá sa špecializuje na batériové technológie, sú podľa všetkého definitívne potvrdené. A potvrdené je aj to, že Tesla vybuduje v Kanade továreň na výrobu zariadení pre produkciu batérií.

Tesla za svoju nedlhú históriu akvirovala už pomerne dosť spoločností. A jednou z nich je podľa všetkého coloradský batériový startup Sillion, ktorý sa zameriava na kremíkové technológie.

Sillion vyvíja vysokovýkonné anódové a katódové technológie na báze kremíka. Tie sú určené pre komerčné cylindrické batériové články. Tesla je pritom jedným z mála výrobcov elektromobilov, ktorí takéto články používajú.

Už v roku 2017 tento startup prezentoval výsledky svojej práce ohľadom vysoko-zaťažiteľných kremíkových anód a niklových katód. Jeho ranné prototypy batériových článkov mali mať 2,5 Ah a energetickú hustotu 300 Wh/kg, a to pri o 30 % nižších výrobných nákladoch, než je tomu v prípade moderných li-ion batérií dostupných na trhu.

Čo sa týka samotnej akvizície, s dôkazom prichádza Electrek, ktorý upozorňuje na súvisiaci patent. V prípade jedného z dvoch najdôležitejších patentov spoločnosti Sillion, „Veľkoformátové batériové anódy obsahujúce kremíkové častice“, je totiž Tesla uvedená ako žiadateľ, pričom ako vynálezcovia sa spomínajú spoluzakladatelia spoločnosti Sillion – Tyler Evans a Daniela Molina Piper. Ich technológia pritom teoreticky mohla byť použitá pri vývoji nového batériového článku spoločnosti Tesla „4680“, ktorá má anódu na báze kremíka.

Továreň, ktorá zabezpečí produkciu batérií 4680

Keď už je reč o nových batériách, rozšírenie ich produkcie bude možné aj vďaka novému závodu spoločnosti Tesla v Kanade. Ten bude totiž vyrábať zariadenia na ich produkciu, vyplýva z oznámenia starostu Markhamu, Franka Scarpittiho.

Scarpitti uviedol, že Tesla Canada sa pripája k tamojšiemu technologickému ekosystému, a to umiestnením výrobného závodu v meste Markham. A dodal, že v továrni budú vznikať najmodernejšie produkčné zariadenia na výrobu batérií, ktoré sa budú používať v rámci tovární Tesla Gigafactory po celom svete, upozornil portál Teslarati.

Mohlo by ísť pritom o dôležitejší závod, ako sa môže zdať na prvý pohľad. Veď Tesla má v pláne do roku 2030 dosiahnuť produkčnú kapacitu batérií na úrovni 3 TWh ročne, k čomu bude určite potrebovať množstvo výrobných zariadení.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zrejme akvirovala ďalší startup Springpower, aby zabezpečila lacnejšie batérie
Tesla si vyšla na nákupy. Získala aj spoločnosť Hibar Systems
Tesla doteraz kúpila 5 spoločností, a to celkovo za vyše 3 miliardy $

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár