Tesla Shuttle: Medzimestská taxi služba na dlhé vzdialenosti pre strednú Európu

0

Zaujímavá možnosť prepravy na dlhšie vzdialenosti medzi mestami v stredoeurópskom regióne je dostupná prostredníctvom služby Tesla Shuttle. Tá je samozrejme zabezpečovaná prostredníctvom elektromobilov značky Tesla a je dostupná aj pre Slovensko.

Za mobilitnou službou Tesla Shuttle stoja štyria „šialení chalani“, ktorých prvotným cieľom bolo zabezpečiť prepravu medzi poľským mestom Vroclav a nemeckým Berlínom. A to s dôrazom na ekologickosť, komfort a „cool“ faktor. Chalani videli veľký potenciál v tomto type dopravy, pretože v rámci stredoeurópskeho regiónu sa im nepozdávala efektivita leteckej, železničnej a bežnej automobilovej dopravy medzi veľkými mestami.

Hlavné prepravné trasy služby Tesla Shuttle prepájajú mesto Vroclav s Berlínom, Lodžom, Varšavou, Poznaňou, Krakovom, Katovicami, Prahou a Viedňou, a to obojsmerne. Avšak v rámci regiónu je možné objednať aj individuálnu trasu. Jej zabezpečenie však trvá dlhšiu dobu.

tesla shuttle

Čo Slovensko?

My sme so spoločnosťou komunikovali ohľadom dostupnosti služby pre Slovensko a bolo nám povedané nasledovné: „Veľmi radi by sme zaradili do oficiálnej ponuky aj Bratislavu. V súčasnosti sme ochotní vycestovať z Poľska do Bratislavy a späť.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V rámci projektu e-trnava.eu si môžete prenajať Teslu Model X. Koľko to stojí?
Dubajská taxi služba ušetrila za 6 mesiacov vďaka Tesla flotile 227 000 litrov paliva

A čo cena?

Kratšie trasy, ako napríklad Vroclav – Lodž (cca 220 km), vyjdu jednu osobu na 70 €. Za druhú osobu v rámci jednej objednávky sa potom dopláca 30 € a za tretiu 10 €. Pri plnom povolenom obsadení (3 + 1 vodič) to vyjde  necelých 37 € na osobu.

Dlhšie trasy, ako napríklad Vroclav – Praha (330 km – najrýchlejšia trasa), vyjdu jednu osobu na 100 €. Ďalšie osoby si priplatia rovnako ako v prípade kratších trás. „Neoficiálne“ trasy sa naceňujú individuálne.

Tak čo, ako sa vám pozdáva služba Tesla Shutte a jej cenník. Využili by ste takúto formu medzinárodnej prepravy?

Zdroj: Tesla Shuttle

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár