Slovenské združenie majiteľov Tesiel vyzvalo Elona Muska, aby Tesla zriadila servis v SR

20

Slovensko je pre spoločnosť Tesla v podstate stále „neviditeľné“. Najväčší výrobca elektromobilov totiž u nás nemá oficiálne zastúpenie, a teda ani servisné centrum. Občianske združenie slovenských majiteľov elektromobilov značky, Tesla Owners Slovakia, sa preto rozhodlo, že svoje potreby zviditeľní výzvou podporenou vidom, ktorú adresovali Elonovi Muskovi.

Už roky sa hovorí o oficiálnom vstupe spoločnosti Tesla na slovenský trh, pričom sa občas objaví náznak, že by sa tak mohlo stať. Realita je však taká, že Tesla u nás stále nemá predajňu/showroom (tzv. Tesla Store) ani servisné stredisko.

Jediné, čo je pre našincov dostupné, je možnosť objednať elektromobily Tesla cez oficiálny „slovenský“ konfigurátor. Ten však nie je ani lokalizovaný do slovenského jazyka a v rámci takejto objednávky je nutné, aby zákazník vyzdvihol objednané vozidlo v centrálnom európskom doručovacom stredisku v holandskom Tilburgu alebo si zabezpečil dovoz vozidla na Slovensko (za Teslou stanovených podmienok).

Takže už samotný oficiálny proces objednania/doručenia nie je pre našinca komfortný. A tak mnohí objednávajú vozidlá v rámci iných krajín či využívajú služby rôznych sprostredkovateľov. A na iné krajiny sú nevyhnutne odkázaní v prípade servisných služieb. Sme totiž jediným štátom v regióne a jedným z mála štátov EÚ, ktorý nemá oficiálny servis. V susednom Česku pritom zrejme vzniká „už“ druhé takéto stredisko.

Slovenská iniciatíva

Na základe vyššie uvedeného sa nemožno čudovať, že majitelia elektromobilov Tesla zo Slovenska volajú aspoň po oficiálnom servisnom centre. A aby zvýšili svoju šancu na úspech, podporili svoju výzvu v rámci Muskovej sociálnej siete Twitter aj zaujímavým videom.

Menovite pritom vyzvali Elona Muska, aby podporil boj proti spaľovacím vozidlám vybudovaním servisného strediska spoločnosti Tesla na Slovensku, ktoré je najväčším producentom týchto vozidiel na jedného obyvateľa.

Občianske združenie Tesla Owners Slovakia pritom dodáva, že po slovenských cestách jazdia stovky „domácich“ elektromobilov Tesla a ďalšie neustále pribúdajú. Podľa videa k tejto výzve je to viac ako 1 000 vozidiel.

Takáto výzva pritom nie je ojedinelou. Tesla združenia z viacerých krajín, kde Tesla nemala potrebné zázemie, už v minulosti rôznymi spôsobmi žiadali Elona Muska a Teslu, aby oficiálne vstúpili na tamojšie trhy a zriadili minimálne servisné centrá. Budeme pritom dúfať, že Tesla volanie slovenských zákazníkov čoskoro vypočuje.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla má plánovať európsky „hyper rast“ a „pochovanie spaľovacích motorov“
Tesla chce „revolúciu“ v servisných službách aj vďaka technikám z F1, avizuje Musk
Tesla zavádza funkciu samodiagnostiky svojich elektromobilov
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

20 komentárov

 1. Aby sa musel majiteľ elektromobilu doprosovať o zriadenie servisu odzrkadľuje, čo si Tesla myslí o Slovensku a majiteľoch ich výrobkov na našom území. Peniaze sú až na prvom mieste a Muska nezaujíma tak malý trh ako je Slovensko. Je smutné, že vo videu sa argumentuje ICE, ktoré je vyobrazované ako strašiak.

 2. Odkedy som videl video v Topspeede o Tesle S (malo to 2 časti tuším a uvádzal to Maroš Čabák), tak som im neskutočne fandil a túžil som po tom aute. Ale bohužiaľ, ani po nejakých 10-tich rokoch nie sú schopní umiestniť na Slovensko showroom a servis. Áno, je super, že sú tu ich nabíjačky, ale mali by dať zastúpenie aj na Slovensko, keďže je Tesla jedným z najkupovanejších elektromobilov aj u nás. Resp. sa na Slovensku nachádza dosť majiteľov Tesly. Ale postupom času, ako sledujem celkovo vývoj ich auta, tak mi tam chýba, resp. prekáža pár vecí. Jednoznačným favoritom by bola Y-ka, čo do veľkosti tak aj tvaru je to dokonalé auto (bavíme sa teraz o dizajne), ale neskutočne ma iritujú na autách tie bezrámové dvere. Tak isto aj BMW iX 50-ka je super auto, ale tie dvere sú hrôza. Ale to je len môj pohľad na vec. Ak by dokázali na SVK umiestniť svoje zastúpenie, spraviť „normálne“ dvere, pridať HUD, … , je to jednoznačný favorit.

   • No, nie si ďaleko od pravdy. Jazdím na bicykli, e-kolobežke, MHD-čkom, chodím pešo. Cestujem vlakom (to milujem), busom, toto robím veľmi rád. Momentálne auto až tak nepotrebujem. Ale áno, aby som Ťa ukľudnil, tak túžim po rodine, elektromobile, po rodinnom dome s riadne veľkým pozemkom. Toto by mi ku šťastiu stačilo. Nič viac by som nepotreboval. Bohužiaľ, nie každý má na to, aby si mohol zadovážiť to, po čom túži. Za túto moju situáciu si môžem úplne sám, toho som si vedomý. Ale, bohužiaľ, som aj dedil. A to dlhy ale snažím sa z týchto s.ačiek dostať von. Takže asi tak. Ale ako socka sa určite necítim. Dúfam, že som sa Ťa nejako nedotkol, alebo nebodaj Ti nejako duševne neublížil, keď som si dovolil reagovať na tento článok tunáka. V prípade, že áno, veľmi sa Ti ospravedlňujem a dúfam, že to na Tebe nezanechá nejaké trvalé následky. Ale teraz vážne. Je mi to prakticky ukradnuté. Len som napísal čo si myslím a samozrejme nebudem tu kydať na nejakú automobilku. Ten ujo dokázal veľmi veľa, to mu nikto neberie. Ale toto auto nie je proste podľa môjho gusta. Niečo áno, to nepopieram, ale nestačí to na to, aby som sa rozhodol práve pre túto značku. A ako som písal v tom mojom príspevku, píšem svoj vlastný názor, pocit z tohto auta. Ja predsa nikoho neodrádzam od kúpy. Nech si každý zadováži to, čo uzná za vhodné.

    • netrep nezmysly ty milovnik cestovania vlakmi… dlhy sa nededia, ak boli dedicstvo len dlhy, stacilo ho odmietnut… a nikoho tu tvoje zalospevy nezaujimaju, len tu smradis…

     • Hádať sa s Tebou určite nebudem. Ale ja vážne rád cestujem vlakmi. Neviem čo sú žalospevy. Tak dedičstvo bolo trochu zložitejšie, napísal som to veľmi zjednodušene. Každopádne Ti prajem pekný zvyšok večera. Nenávisti je okolo nás už aj tak veľmi veľa, preto sa nenechám vtiahnuť do nejakej hádky s Tebou.

    • Ja som si s úctou prečítal celý Tvoj príspevok, a dávam Ti za pravdu !!! „Ten druhý“ nemá moc čo povedať, a tak píše len to, na čo má! 🙂 ……..

 3. Nič vám tu zatiaľ nepostaví a dobre vie, kde je Slovensko.
  Paradoxne, ak chceš v „jeho“ biznise dosiahnuť úspech, musíš robiť zdanlivo nelogické kroky.
  Preto sú jeho ďalšie kroky dosť nečitateľné. A napriek tomu, že Slovensko vyzerá rozlohou, počtom obyvateľov… zanedbateľne, nie je tomu tak… nezabúdajte, že najstaršia firma na svete je zo Slovenska, že máme podpis na 5dolárovej bankovke, Murgaš ako prvý na svete uskutočnil bezdrôtový prenos zvuku, Bahýľ vrtuľník, Banič padák, Čabelka? ako zvariť plech aby ho neroztrhlo (keď sa Ti potopí loď, je to dosť problém), „pristátie“ na mesiaci, šéf vývoja AI v T3SLA je Slovák………
  Myslíte, že Vám anglosasi dovolia Rozvoj 🙂 Tak bežte za citlivo vnímajúcou skládkovou princeznou. Chodte aj do múzea Slovenskej dediny a sa pozrite, kde to Rusi chytili po vojne, kam to za 40rokov posunuli a kam to Anglosasi za posledných 30 rokov vrátili…
  Ako hovorí Schwab : nebudete nič vlastniť a budete šťastný…
  Alebo sa preberte a začnite s tým niečo robiť, len preboha nie list „kráľovi“ – ten vás potrebuje uvrhnúť do feudalizmu prípadne otroctva…
  howgh 🙂

 4. Hlavne aby ho nepostavili v Blave, Ziline a pod. Ci mam servis daleko 450km v BA alebo 500km vo Wien mam jedno. Rovnako 250km ZA alebo 300km Pest.
  Minule som telefonoval so znamim co ma odtahovku a vravel ze akurat vezie auto z vychodu do BA na servis (ina znacka, ale uz aj Tesly viezol) , tak som sa pytal co taka sranda vyjde, bratu 1200euri. Nuz to sa servis Tesly pekne predrazi ked na to pride. Aj casovo ked si potom musi ist po auto clovek vlakom. 🙂

 5. Ja si asi TESLU nikdy nekúpim, ale dávam za pravdu všetkým nespokojným „teslákom“, a držím im palce, aby si predajňu a servis na Slovensku čím skôr vydobyli!

Pridajte komentár