Tesla buduje najväčšie servisné centrum v Európe. Jeho lokalita nie je žiadnym prekvapením | VIDEO

2

Úspech elektromobilov značky Tesla v Európe si začína vyberať svoju daň. Nedostatočné servisné kapacity spôsobujú aj niekoľkomesačné čakacie doby, a to najmä v Nórsku. K riešeniu tejto situácie má napomôcť aj najväčšie európske servisné centrum Tesly, ktoré sa buduje v Osle.    

Tesle sa v Európe mimoriadne darí. Veď v minulom roku sa stal Model S 5. najpredávanejším autom do zásuvky na starom kontinente (15 553 ks) a Model X ôsmym (12 630 ks). No a veľký úspech zaznamenala kalifornská spoločnosť špeciálne na nórskom trhu. Model X sa tam stal celkovo 4. najpredávanejším automobilom, a to bez ohľadu na typ pohonu, Model S sa zas môže pochváliť 7. priečkou. V roku 2017 našlo v Nórsku svoj domov celkovo 8 464 elektromobilov značky Tesla.

Tieto obdivuhodné čísla si však vyberajú svoju daň v podobe dlhej čakacej doby na servisné služby spoločnosti. Tá zjavne nebola pripravená na takýto úspech svojich vozidiel. Jej súčasné servisné kapacity jednoducho nestačia a vodiči tak musia čakať v poradovníku niekoľko týždňov či dokonca mesiacov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla prináša inovácie aj v oblasti servisovania. Jej technici prídu za vami
Tesla zavádza nové servisné balíky: viac služieb za viac peňazí
Tesla prerobila Model S na mobilné servisné vozidlo. Čím sa líši?

Z distribučného centra servis Tesla

Riešením komplikovanej situácie však môže byť aj najväčšia servisné stredisko Tesla v Európe. Podľa Tesla youtubera Bjorna Nylanda sa ním stane staré kamiónové distribučné centrum v Osle. Na jeho prerobení už Tesla pracuje, pričom hotové by malo byť už v lete tohto roku. A vďaka videu Bjorna Nylanda si môžeme urobiť veľmi dobrú predstavu o jeho obrovskej veľkosti.

Veríme, že okrem rozširovania klasickej siete servisných stredísk Tesly sa v Európe dočkáme aj rozmachu mobilných servisných služieb, ako je tomu v Severnej Amerike. Mobilný servis tam už teraz pokrýva 30 % všetkých servisných zásahov, pričom sa chystá expandovať ešte viac.

Zdroj: Insideevs

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár