Český Tesla servis bude lacnejší a má byť aj výdajňou objednaných áut

1

V uplynulých dňoch bola spustená čiastočná prevádzka prvého servisného centra vo východnej Európe. A to konkrétne v Prahe. Pri tejto príležitosti prezradil jeho manažér hneď niekoľko zaujímavých informácií, ktoré by mohli potešiť aj slovenských zákazníkov.

Vyzerá to tak, že sa pomaly začínajú napĺňať slova Elona Muska o expandovaní Tesly na doteraz opomínané trhy, vrátane východnej Európy. V tejto súvislosti spomínal najmä servisné centrá, nemalo by to však ostať len pri nich. Ako sme už spomenuli v úvode, prvý východoeurópsky Tesla servis bol spustený Česku, ďalší sa pritom buduje v Poľsku.

Elon Musk však naznačil, že by sme mali dočkať aj na Slovensku. A to ešte v tomto roku. Ale späť k českému servisu. Ten sa podľa jeho manažéra Tomáša Novotného zatiaľ len rozbieha, nakoľko sa im nepodarilo zohnať potrebné množstvo kvalifikovaných mechanikov.

Čiastočná prevádzka a nižšie ceny

„Máme tu technikov z iných európskych servisných center, ktorí robia školenia a základné opravy a servis,“ povedal Novotný portálu Lidovky. Dodáva, že ceny servisných prác by mali byť nižšie ako v okolitých krajinách, t.j. v Nemecku a Rakúsku.

Výdajne miesto v pláne

Novotný ďalej hovorí, že v pláne je aj výdajné miesto, nie je však zatiaľ jasné, kedy by mohlo byť otvorené, pretože aktuálnou prioritou je „zabehnutie“ servisu. To bude znamenať, že zákazníci si objednajú vozidlo cez internet, pričom si ho budú môcť prebrať na tomto výdajnom mieste.

Českí zákazníci, rovnako ako tí slovenskí, patria do regiónu „Other Europe“, čo znamená, že si musia vyzdvihnúť svoje elektromobily európskom logistickom centre, ktoré sa nachádza v Holandsku. Ďalšou možnosťou je zabezpečenie dovozu či nákup cez sprostredkovateľa z krajín, v ktorých Tesla oficiálne pôsobí.

Výdajné miesto v Česku tak prinesie v tomto smere českým zákazníkom podstatne väčší komfort. A veríme, že ak/kým sa nezrealizuje niečo podobné v SR, budú môcť využívať českú „výdajňu“ aj Slováci.

Vo výhľade aj predajňa

„Vo výhľade“ má byť podľa „Lidovek“ aj spustenie českej predajne, teda tzv. Tesla Store, v rámci ktorého by bolo možné získať potrebné informácie a pozrieť, otestovať a priamo objednať dostupné modely.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Česi už môžu požiadať o špeciálnu ŠPZ pre e-autá. Čo im prinesie?
Tesla prináša inovácie aj v oblasti servisovania. Jej technici prídu za vami.
Česi si môžu kúpiť elektromobil Hyundai Ioniq za polovičnú cenu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár