Nové vychytávky od Tesly ochránia vozidlo aj domácich miláčikov v ňom

0

Tesla hlási, že začala vypúšťať aktualizácie, ktoré prinesú funkciu kamerového monitorovania okolia odparkovaného vozidla a režim pre ochranu domácich miláčikov.

Tzv. Sentry Mode je režim, ktorý má slúžiť ako ochrana pred vykradnutím či ukradnutím vozidla. Pri jeho spustení sa aktivujú kamery systému Autopilot, pričom monitorujú a zaznamenávajú okolie vozidla, keď je mimo dozoru.

Režim výstrahy

Ak Tesla Sentry Mode zistí minimálnu hrozbu, napríklad keď sa cudzia osoba opiera o vozidlo, prepne sa do stavu Alert (výstraha). Na displeji vozidla sa vtedy zobrazí upozornenie, že kamery vozidla zaznamenávajú okolie jeho okolie.

Režim Alarm

V prípade vážnejšej hrozby, napríklad pri rozbití okna, sa zapne režim Alarm, ktorý aktivuje autoalarm, zvýši jas displeja a spustí audio systém na maximálnu hlasitosť. Podľa Elona Muska by malo vozidlo zahrať zlodejovi klasickú skladbu Toccata and Fugue od Johanna Sebastiana Bacha, ktorá sa vyznačuje temným, hororovým “feelingom”.

Majitelia vozidla pritom dostanú upozornenie ohľadom incidentu. A to prostredníctvom mobilnej aplikácie. Taktiež budú mať k dispozícii na stiahnutie videozáznam, ktorý začína 10 min pred zistením hrozby. Z vozidla ho stiahnu pomocou USB kľúča.

Režimu Tesla Sentry Mode sa najskôr dočkajú majitelia amerických Modelov 3. Neskôr prídu na rad vlastníci Modelu S a Modelu X, ktorých elektromobily boli vyrobené po auguste 2017.

Tesla „Dog Mode“

Spoločnosť Tesla prináša taktiež ďalšiu veľmi užitočnú funkciu. Tou je tzv. Dog Mode, vďaka ktorému ochránite vašich domácich miláčikov pred nebezpečným prehriatím, keď na vás čakajú v odparkovanom vozidle. A to pomocou klimatizovania interiéru. Tým je možné predchádzať až fatálnym následkom horúceho letného počasia, ktoré dokáže vyhriať kabínu vozidla na život ohrozujúce teploty.

Aby sa zamedzilo neželanej a nepotrebnej záchrannej akcii okoloidúcich, pri aktivácii tohto režimu sa na displeji vozidla objaví infomácia o vnútornej teplote, ako aj text, že majiteľ domáceho miláčika sa vráti čoskoro a že si netreba robiť starosti.

Zdroj: Tesla, titulná fotografia: Malcolm Louzado

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla reaguje na problémy Modelu 3 v chladnom počasí softvérovou aktualizáciou
Tesla Model X dostala aktualizáciu, ktorá zvyšuje jej výkon a rýchlosť
Tesla Model 3 dostáva silnejšie regeneratívne brzdenie, čo zvýši jej dojazd

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár