Tesla, ktorá sa stane obeťou lúpeže, zahrá zlodejovi klasiku od Bacha

3

Elektromobily značky Tesla dostanú novú funkciu „Tesla Sentry Mode„. Jedná sa o systém, ktorý pomocou kamier Autopilota „hliadkuje“ okolie vozidla. Elon Musk aktuálne hovorí, že keď systém zaznamená nepovolené vniknutie do auta, spustí skladbu od Johanna Sebastiana Bacha. Tak bacha! 🙂

Nie je tomu dávno, čo Elon Musk oznámil, že Tesla pripravuje pre svoje vozidlá spomínaný „Sentry Mode“. Reagoval tým na podnet jedného zo zákazníkov, ktorému iný vodič oškrel Model 3, pričom z miesta činu ušiel. Pritom sa nejedná o úplne čerstvý nápad, keďže podobnú funkciu navrhol iný zákazník, a to ešte v novembri minulého roka.

A keďže Elon Musk oznámil, že beta verzia funkcie by mohla byť dostupná o 2 až 3 týždne, je možné, že na nej Tesla pracovala už skôr. Musk však najskôr oznámi, že „Tesla Sentry Mode“ bude kompatibilná len s vozidlami, ktoré sú vybavené príplatkovým systémom Enhanced Autopilot.

Neskôr však dodal, že kompatibilita nie spojená s touto nadštandardnou súčasťou výbavy. Vozidlo však musí byť vybavené Autopilotom verzie 2.0+.

„Temná výstraha“ aj v metalovej verzii

Aktuálne Elon Musk píše cez Twitter: „Tesla Sentry Mode bude hrať počas lúpeže Bachovú skladbu Toccata and Fugue (a keep Summer safe).“ Jedná sa o klasické dielo nemeckého hudobného skladateľa Johanna Sebastiana Bacha, ktoré sa vyznačuje temným, hororovým „feelingom“.

Taktiež dodal, že príležitostne sa spustí aj metalová verzia tejto skladby. Čo sa týka poznámky v zátvorke „keep Summer safe„, naráža tým zrejme na časť kresleného seriálu Rick and Morty, v ktorej vozidlo s umelou inteligenciou vyvíja psychologický nátlak či dokonca vraždí osoby, ktoré sa snažia do neho vniknúť, či ohroziť jeho posádku. Veríme však, že Tesla až takto ďaleko nezájde. 🙂

Ehanced Anti-Theft

Tesla začala pomerne nedávno ponúkať dodatočný zabezpečujúci systém svojich vozidiel Model S a Model X, tzv. Enhanced Anti-theft. Jeho súčasťou je senzor pohybu, ktorý je inštalovaný v rámci interiéru vozidla a ktorý spustí zvukový poplach, keď zaznamená v kabíne pohyb alebo keď je vozidlo uvedené do pohybu či pri jeho náklone.

Tento systém však vyžaduje dodatočnú inštaláciu a stojí 350 $. Navyše nie je dostupný pre Teslu Model 3. Tesla Sentry Mode pritom bude bezplatným riešením, ktoré sa nainštaluje na diaľku prostredníctvom OTA aktualizácie. Bude pritom dostupné pre všetky modely vybavené systémom Autopilot 2.0+.

Zdroje: Elon Musk/Twitter, Electrek, titulná fotografia: ABCnews

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla sa dá ukradnúť za pár sekúnd. Pozrite sa ako
Tesla varuje zákazníkov pred krádežami a radí, ako im predchádzať
Tesla sa postará o 4-nohých miláčikov. Dočkáme sa “dog mode” režimu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár