Tesla Semi sa podľa údajného Muskovho e-mailu chystá do výroby

1

Pred pár hodinami sa na sieti Twitter objavil údajný screenshot e-mailu Elona Muska, z ktorého vyplýva, že Tesla sa chystá spustiť sériovú výrobu svojho elektrického ťahača Tesla Semi, ktorý by mohol spôsobiť revolúciu v nákladnej doprave. Krátko na to prišla s rovnakou správou aj agentúra Reuters.

Ani Tesla Semi sa nevyhla viacerým posunom termínu spustenia produkcie. Pri jej predstavení sa Elon Musk nechal počuť, že do výroby by sa mala dostať v roku 2019. Neskôr sa objavili správy, že nízkosériová produkcia bude spustená koncom roka 2019, pričom masová výroba odštartuje v roku 2020.

Šéf automobilovej divízie spoločnosti Tesla, Jerome Guillen, však potom pri príležitosti prezentácie hospodárskych výsledkov za Q1/2019 povedal, že Tesla Semi bude uvedená do prvotnej výroby tento rok.  Následne sa objavili správy, že držitelia rezervácií dostali od Tesly vyrozumenie o spustení limitovanej výroby modelu Semi v 2. polovici tohto roka.

No a aktuálne sa zdá, že Tesla sa v tomto období chystá spustiť riadnu sériovú výrobu. O tom pritom hovoril údajný screenshot e-mailu Elona Muska, ktorý mal byť adresovaný všetkým zamestnancom spoločnosti. V ňom sa uvádza nasledovné:

„Nastal čas ísť so všetkým von a priniesť Teslu Semi do sériovej výroby. Tá bola doteraz v obmedzenej produkcii, čo nám umožnilo vylepšiť mnohé aspekty jej dizajnu. Výroba batérií a hnacieho ústrojenstva bude prebiehať v Giga Nevada, pričom väčšina ostatných prác sa pravdepodobne uskutoční v iných štátoch. Jerome a ja sme nadšení, že môžeme s vami spolupracovať na uvedení tohto úžasného produktu na trh.“

Reuters tvrdí to isté

Krátko na to prišla s takmer identickou správou agentúra Reuters, ktorá v tejto veci uviedla, že mala možnosť vidieť zdrojový e-mail Elona Muska. Takže sa zdá, že by mohlo ísť o screenshot skutočného e-mailu. Tesla tak zrejme stojí na prahu výroby už svojho 6. elektromobilu. Ten však bude jej prvým nákladným vozidlom.

Budeme pritom dúfať, že v rámci nákladnej dopravy spôsobí podobný „rozruch“ ako doterajšie modely Tesla v oblasti osobných automobilov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobily ako Tesla Semi by sa mohli uplatniť aj v americkej armáde
Tesla chce získať dopravnú výnimku pre svoj elektrický ťahač Semi
Vodič testovacieho prototypu Tesly Semi sa vyjadril k reálnemu dojazdu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Jozef,Žilina on

    Spustenie sériovej výroby ťahača Tesla Semi bude pre ludstvo na tejto planete najväčším prínosom,pretože zásadne zníži znečistenie ovzdušia a tým aj chorobnosť ľudstva!!! Dobre si to uvedomuje aj nemecký Daimler,pretože tiež s maximálnym nasadením precuje na elektrickom ťahači.Samozrejme sú tam v hre aj obrovské zisky.Slovensko je automobilová krajna a preto je doslovne valcovaná ťažkou nákladnou dopravou.Spustením výroby elektroťahačov by pre ľudstvo bol oveľa väčší mílnik ako u VW-genu spustenie ID.3!!

Pridajte komentár