Spoločnosť UPS otestovala ťahač Tesla Semi. Čo naň hovorí?

0

Všetko nasvedčuje tomu, že Tesla testuje svoj elektrický ťahač Semi zaujímavým, praktickým spôsobom. V rámci testovacích jázd totiž navštevuje svojich budúcich najväčších zákazníkov, ktorí si Teslu Semi rezervovali. Najnovšie im však svoj testovací prototyp nielen ukázala, ale aj dala vyskúšať.

Vystačí si so Superchargerom a predlžovačkou

Minulý týždeň bola Tesla Semi videná v sídle prepravnej spoločnosti J.B. Hunt v Arkansase. To je vyše 3 000 km od jej „základne“. Elon Musk pri tejto príležitosti povedal, že ťahač jazdí po celej krajine bez doprovodu a sprievodných vozidiel, pričom si „vystačí“ s existujúcou sieťou nabíjacích staníc Supercharger a predlžovacím káblom.

1 600 kW Megacharger zatiaľ nie je potrebný

Ako vieme, Tesla chystá pre svoje elektrické ťahače novú sieť nabíjačiek, tzv. Megacharger, ktoré budú disponovať obrovským výkonom. V ich prípade sa špekuluje o nabíjacom výkone až 1 600 kW. Ako však máme možnosť vidieť, pri testovaní si zatiaľ vystačí aj so 120 až 145 kW Superchargermi.

Zdroj: IllinoisUPSers/Twitter

Šťastní zamestnanci UPS

A stačilo jej to aj pri 1 000 km presune k ďalšiemu významnému zákazníkovi, ktorým je logistický gigant UPS. Veď ten si rezervoval až 125 ťahačov Tesla Semi, pričom len v rámci rezervačných poplatkov zaplatil Tesle 2,5 milióna $.

Pri takejto sume sa tak patrilo, aby si prototyp ťahača spoločnosť aj vyskúšala. A čo na Teslu Semi hovoria zamestnanci UPS, ktorí ju mali možnosť ako jedni z mala ľudí na svete otestovať? Stručne zhrnuté: „Skutočne hladká jazda.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Interiér Tesly Semi konečne zachytený na detailnom videu. Na čo slúži tretí pedál?
Nikola Motors žaluje Teslu za porušenie patentov v rámci dizajnu ťahača Semi
Daimler predstavil konkurenta pre elektrický ťahač Tesla Semi

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár