Pozrite sa, čo skrýva Tesla Semi pod „sukňou“ | FOTO + VIDEO

0

Ošiaľ okolo elektrického ťahača Tesla Semi naberá v týchto dňoch na obrátkach. Oba testovacie prototypy sa totiž vo veľkom premávajú po bežných komunikáciach, vďaka čomu máme k dispozícii množstvo záberov. Tie najnovšie nám umožnili nahliadnuť pod „sukňu“ Tesly Semi, kde sa ukrývajú 4 elektromotory.

Len pár dni na to, ako absolvovali prototypy Tesly Semi prvú cestu so skutočným nákladom v rámci prepravy batérií z nevadskej Gigafactory do fremontskej Tesla Factory, bol strieborný ťahač spozorovaný viac ako 3 200 km od Fremontu, a to v St. Louis. Neskôr sa ukázalo, že sa bol „predviesť“ pivovaru Anheuser-Busch, pod ktorý patrí značka Budweiser. Práve tá si totiž objednala až 40 ťahačov Tesla Semi.

Tour de customers?

Je teda možné, že prototypy v rámci testovacej prevádzky navštívia spoločnosti, ktoré si ich objednali vo väčšom množstve. Testovací jazdci tak nemusia „bezcieľne blúdiť“ krajinou a záujemcovia získajú lepšiu predstavu o tom, čo si objednali.

A práve v St. Louis boli vyhotovené zaujímavé záznamy, vďaka ktorým si môžeme pozrieť 4 elektromotory poháňajúce obe zadné nápravy. Podľa slov Elona Muska by sa malo jednať o rovnaké motory, aké sa používajú v Tesle Model 3. To by znamenalo výkon 4 x 271 koní, t.j. 1084 koní (797 kW). Je však možné, že tieto motory dosahujú ďaleko vyšší, aj keď možno len krátkodobý výkon. Dôkazom môže byť test na dynamometri, ktorý ukázal výkon až 393,6 konských síl.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kompilácia videí z prvej jazdy Tesiel Semi so skutočným nákladom
Alza si objednala 4 ťahače Tesla Semi a spustila predaj elektrického “prasaťa”
Tesla Semi “drví” asfalt a podľa Daimleru popiera zákony fyziky | VIDEO

Aj vďaka takémuto výkonu Tesla Semi zrýchľuje ako pierko, a to aj s prívesom.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár