Interiér Tesly Semi konečne zachytený na detailnom videu. Na čo slúži tretí pedál?

0

Tesle sa až doteraz darilo ukrývať interiér elektrického ťahača Tesla Semi pred objektívmi kamier a fotoaparátov. K opozícii sme mali len pár strohých oficiálnych fotografií. Preto je videozáznam youtubera Andrewa Blacka skutočne exkluzívnym úlovkom. Okrem iného odhaľuje aj záhadný tretí pedál.

Výnimočný videozáznam nám priniesol hneď niekoľko prekvapení. Tým prvým bola samotná možnosť nahliadnuť do interiéru a k tomu ho ešte aj zaznamenať na smartfón. Tým druhým zas to, že Tesla sa nepostarala o zmazanie videa z Youtube. Na neznámeho moldavského youtubera tak asi nemá „dosah“. 🙂

Ďalším prekvapením môže byť, že zaznamenaná Tesla Semi ťahala príves od Xtra Lease Trailers, čo by mohlo naznačovať, že je v „komerčnej“ prevádzke. Predtým elektrický ťahač ťahal „no name“ prívesy spoločnosti Tesla.

Prvky z Modelu 3

Pohľad na účelovú „sparťanskú“ palubnú dosku ukazuje, že ťahač s najväčšou pravdepodobnosťou využíva rovnaký ventilačný systém (HVAC) ako Model 3, ktorý si dala Tesla patentovať. Rovnako tak sa zdá, že oba dotykové displeje sú identické s tým z Modelu 3, ktorý má 15-palcovú uhlopriečku.

Ako už vieme, Tesla Semi neprebrala z Modelu 3 len prvky interiéru, ale aj elektromotory. Tie sú v elektrickom ťahači až štyri. Na dverách zas nájdeme identické aerodynamické kľučky.

Záhadný tretí pedál

Pomerný rozruch vyvolal drobný tretí pedál, ktorý sa nachádza naľavo od toho plynového a brzdového. Naisto môžeme povedať len to, že sa nejedná o spojku. 🙂 Ľudia z praxe majú ohľadom tohto pedála dva názory.

tesla semi interier pedal

Zdroj: Andrew Black / YouTube

Jedni tvrdia, že sa jedná o mechanickú parkovaciu brzdu, druhí zas, že to je pedál, ktorý umožňuje nastavenie polohy riadenia. Ako takýto pedál funguje, si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

V rámci testov „navštevuje“ zákazníkov

Tesla Semi už bola videná na mnohých miestach v USA. Je to zrejme spôsobené tým, že v rámci svojich testovacích jázd sa netúla bezcieľne, ale „navštevuje“ budúcich zákazníkov, ktorí si elektrický ťahač rezervovali.

Nedávno bol napríklad spozorovaný v okolí mosta Golden Gate, pričom Jerome Guillen, ktorý je šéfom jeho vývoja, potvrdil, že sa bol ukázať niektorým miestnym zákazníkom. Tesla dokonca uverejnila aj krátke video z tejto jazdy.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nikola Motors žaluje Teslu za porušenie patentov v rámci dizajnu ťahača Semi
Tesla predviedla nerozbitné čelné sklo pre ťahač Semi │VIDEO
Dojazd sériového modelu Tesla Semi sa má blížiť až k 966 km, hovorí Elon Musk

Tesla Semi už aj v českej PC hre

Aj keď bol na jeseň minulého roku predstavený ešte len prototyp Tesly Semi, elektrický ťahač z Kalifornie sa už stihol dostať do českej počítačovej hry. A to konkrétne do kamiónového simulátora Euro Truck Simulator 2, ktorý sa hrdí licencovanými vozidlami a realistickou fyzikou.

Ak ste zvedaví, ako sa podarilo počítačovým grafikom nadizajnovať model Semi, pozrite si nasledujúce video, prípadne si ho vyskúšajte v samotnej hre.

Zdroje: Insideevs, Teslarati, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár