Kompilácia videí z prvej jazdy Tesiel Semi so skutočným nákladom. Akcelerácia, zvuk, nabíjanie…

0

Predvčerom nás Elon Musk informoval, že oba predstavené prototypy ťahača Tesla Semi sú pripravené na doručenie batérií z Gigafactory 1 v Nevade do Tesla Factory vo Fremonte. Dnes už vieme, že majú elektrické ťahače túto cestu za sebou. Dôkazom je množstvo fanúšikovských videí.

Potrebovali nabiť?

Jednou z menších záhad nateraz zostáva zastávka ťahačov Tesla Semi na nabíjacej stanici Tesla Supercharger v meste Rocklin. Jeden z ťahačov tu bol podľa svedkov pripojený na nabíjačku. Hlavná otázka znie, či potreboval doplniť „šťavu“ do batérií alebo sa jednalo len o skúšobné nabíjanie.

Rocklin je totiž vzdialený od nevadskej Gigafactory 1 len 212 km, čo by v prípade nutnosti nabíjania znamenalo podstatne nižší, ako proklamovaný dojazd (500, resp. 800 km s plným nákladom). Treba ale zdôrazniť, že sa jedná o prototypy a že Tesle sa darí dodržiavať sľúbené špecifikácie svojich vozidiel. Takže veríme, že prípadné pochybnosti o ich reálnosti nie sú na mieste.

Príchod ťahačov Tesla Semi na Supercharger v Rocklin

Akcelerácia bez pretáčania kolies

V rámci viacerých videí sme mali možnosť vidieť, že kolesá samotného ťahača Semi mali tendenciu k pretáčaniu. To bolo samozrejme spôsobené obrovským krútiacim momentom, ktorý je dostupný už od prvej otáčky motorov. Ako však máme možnosť vidieť na nasledujúcom zázname, užitočné zaťaženie prívesom tento neduh logicky eliminuje.

Zvuk Tesly Semi pri prudšej akcelerácii

Už sme si zvykli na tichú prevádzku elektrických automobilov. To platilo aj v prípade samotného ťahača Tesla Semi. Avšak ukazuje sa, že Semi s naloženým prívesom produkuje pri prudšej akcelerácii pomerne výrazne počuteľný zvuk. Ale nie je sa čomu čudovať. Veď 4 elektromotory musia uviesť do pohybu desiatky ton hmotnosti.

Prenasledovanie ťahačov Semi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Semi “drví” asfalt a podľa Daimleru popiera zákony fyziky | VIDEO
Alza si objednala 4 ťahače Tesla Semi a spustila predaj elektrického “prasaťa”
Ťahače Tesla Semi po prvýkrát v skutočnej akcii. Prevážajú batérie z Gigafactory 1 do Tesla Factory

Zdroje: Teslarati, Electrek, Youtube

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár