Ťahače Tesla Semi po prvýkrát v skutočnej akcii. Prevážajú batérie z Gigafactory 1 do Tesla Factory

1

Elon Musk prostredníctvom Instagramu oznámil, že oba predstavené prototypy elektrického ťahača Tesla Semi sa chystajú do skutočnej akcie. Prevezú totiž batérie pre Teslu Model 3 z nevadskej továrne do výrobného závodu Tesla Factory vo Fremonte.

Viceprezident vývojového programu Tesla truck Jerome Guillen sa ešte minulý rok vyjadril, že prvým „zákazníkom“ Tesly Semi bude samotná spoločnosť Tesla. Taktiež dodal, že elektrické ťahače budú slúžiť na prepravu nákladu medzi Gigafactory 1 v Nevade a prevádzkami Tesly v Kalifornii.

Úspora nákladov

Je to úplne logický krok, keďže Tesla Semi má priniesť okrem bezemisnej prevádzky aj úsporu prevádzkových nákladov. Elon Musk sa pritom vyjadril, že jeho spoločnosť stojí logistika medzi oboma lokalitami obrovské peniaze. No a práve nasadenie elektrických ťahačov na tejto trase by malo byť priamym dôkazom tvrdení o ich  lacnej prevádzke (0,53 €/1 km).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Semi “drví” asfalt a podľa Daimleru popiera zákony fyziky | VIDEO
Alza si objednala 4 ťahače Tesla Semi a spustila predaj elektrického “prasaťa”
Tesle Model X zima pristane. Nezastavia ju ani šialené disciplíny na snehu a ľade

Na jedno nabitie?

Táto trasa merajúca cca 400 km by mohla taktiež zodpovedať otázku o skutočnom dojazde Tesly Semi. Vyššia verzia s proklamovaným dojazdom 800 km by teda mala zvládnuť cestu tam a späť na jedno nabitie. Tesle by však mala stačiť aj 500 km verzia, a to pri predpokladanom nabíjaní v cieľovej destinácii.

Tejto logistickej politike nahráva aj fakt, že cesta z Gigafactory 1 do Tesla Factory ide dole kopcom. Takže plne naložená súprava môže cestou do Fremontu nabíjať batérie prostredníctvom rekuperácie. A spotreba súpravy po ceste späť by mala byť zas minimalizovaná nízkou hmotnosťou prázdneho prívesu. To samozrejme platí za predpokladu, že Tesla Semi nebude voziť do Gigafactory 1 žiadny náklad.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár