Pôsobivá Tesla Semi sa premáva po bežných komunikáciach | VIDEO

0

Elektrický ťahač Tesla Semi, ktorý by mohol spôsobiť revolúciu v nákladnej doprave, bol zaznamenaný počas testovania v bežnej premávke. A to rovno oba jeho predstavené prototypy. Na naše šťastie máme k dispozícii fotografie a dokonca aj video v dobrej kvalite.

Záujem o elektrický ťahač Tesla Semi je veľký. A niet sa čomu diviť. Veď ponúka dostatočný dojazd (480 a 800 km), nízke prevádzkové náklady (0,53 €/1 km), výborné jazdné vlastnosti a prijateľnú cenu (150 a 180 tisíc USD). Objednávky tak prichádzajú aj od veľkých renomovaných spoločností. Za všetky uvádzame nasledujúce: UPS  (125 ks), PepsiCo (100 ks), Budweiser  (40 ks), Lowlabs (25 ks), Walmart (15 ks), DHL (10 ks) či Asko (10 ks).

Zaznamenané obe verzie prototypov

Na cestách „vo voľnej prírode“ sme mali konečne možnosť vidieť oba predstavené prototypy Tesly Semi. Striebornú verziu so vzduchovým deflektorom a aerodynamickými krytmi zadných kolies a čiernu (matnú) verziu bez deflektora a krytov, a to v Bay Area.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Tesla Semi: Všetko, čo vieme o revolučnom elektrickom ťahači
UPS si objednalo rekordný počet ťahačov Tesla Semi. Záujem je vo všeobecnosti veľký

Strieborná verzia má pritom namiesto klasických spätných zrkadiel kamerový systém, ktorý premieta obraz na dva veľké displeje umiestnené po oboch stranách volantu. Takéto vozidlo však nespĺňa legislatívne požiadavky pre jazdu na cestných komunikáciach, preto jeho test prebieha v uzavrených priestoroch.


Čierna verzia so spätnými zrkadlami sa nám však predviedla plnej kráse, keď v pomerne vysokej rýchlosti za typického zvuku elektrického pohonu „prefrčala“ križovatkou. Tesla uvádza v prípade modelu Semi koeficient odporu vzduchu 0,36, čo je 2-násobne nižšia hodnota ako v prípade bežných ťahačov. Dokonca má lepšiu aerodynamiku ako superšport Bugatti Veyron.

V tomto kontexte by nás zaujímalo, či uvádzaná hodnota platí pre vozidlo so či bez spätných zrkadiel, resp. aká je vplyv zrkadiel na reálnu spotrebu a dojazd. Na podobné informácie si však budeme musieť ešte počkať. Čo sa týka ostatných vynikajúcich špecifikácií ťahača, partner Tesly pre testovanie tvrdí, že tie sa ukazujú ako reálne aj v skutočnej prevádzke.

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár