Dojazd sériového modelu Tesla Semi sa má blížiť až k 966 km, hovorí Elon Musk

0

Po predstavení prototypu elektrického ťahača Tesla Semi mnohí pochybovali o reálnosti jeho proklamovaného dojazdu 800 km. Elon Musk aktuálne „šokoval“ vyhlásením, že sériový model bude mať bližšie k dojazdu 600 míľ, t.j. 966 km. Prezradil aj približný počet rezervácií na model Semi.

Elon Musk sa pri príležitosti zverejnenia hospodárskych výsledkov Tesly za 1. štvrťrok 2018 rozhovoril o rôznych témach súvisiacich so spoločnosťou. Jednou z nich je aj model Tesla Semi. Podľa neho má mať produkčná verzia elektrického ťahača ešte väčší dojazd, blížiaci sa až k 966 km. K tomuto záveru prišla Tesla na základe prebiehajúceho testovacieho programu, vďaka ktorému ma lepší prehľad o vlastnostiach vozidla.

Elon reaguje na skeptika z Daimleru

Sme zvedaví ako na toto vyjadrenie zareagujú analytici a odborníci z priemyslu, ktorí spochybňovali už pôvodne uvádzaný dojazd 800 km. Šéf divízie nákladných vozidiel spoločnosti Daimler, Martin Daum, dokonca povedal, že udávaný dojazd popiera zákony fyziky. Na toto vyjadrenie Elon Musk aktuálne zareagoval s úsmevom a slovami, že Daum zrejme nepozná zákony fyziky.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nikola Motors žaluje Teslu za porušenie patentov v rámci dizajnu ťahača Semi
Tesla predviedla nerozbitné čelné sklo pre ťahač Semi │VIDEO

Kompilácia videí z prvej jazdy Tesiel Semi so skutočným nákladom. Akcelerácia, zvuk…

Naopak, spoločnosť XPO, ktorá pre Teslu realizuje testovanie modelu, potvrdzuje reálnosť špecifikácií, ktoré mala možnosť otestovať. Ich pravdivosť potvrdili aj výpočty portálu Insideevs.

40 mil. $ len z rezervácií

Elon Musk sa taktiež vyjadril k aktuálnemu počtu rezervácií na Teslu Semi. Tesla vraj aktuálne eviduje cca 2 000 predobjednávok s vyplateným rezervačným poplatkom. To by znamenalo, že spoločnosť doteraz „zarobila“ len na rezerváciách okolo 40 miliónov USD, keďže rezervačný poplatok má výšku 20 000 USD.

Väčšie množstvo elektrických ťahačov Tesla Semi si rezervovali napríklad spoločnosti ako Pepsi, UPS, DHL či Budweiser. Viac v našom článku.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár