Tesla predviedla nerozbitné čelné sklo pre ťahač Semi │VIDEO

3

Všetky produkty z dielne Tesly búrajú doterajšie predstavy o tom, kam až sa dá posunúť inžinierstvo. Ťahač Tesla Semi nie je výnimkou. Akcelerácia niekoľkotonového kolosu z 0 na 100 km/h za 5 sekúnd či aerodynamika lepšia ako v prípade hyperšportu Bugatti Chiron… No Tesla Semi má aj iné prednosti.

Tou prednosťou je špeciálne sklo „Armor Glass“, ktoré je tak prelomové, že sa nedá rozbiť. Už pri ohlásení tohto vozidla Elon Musk poznamenal, že sklo na Semi bude plne odolné voči nárazom.

Armor Glass bolo podrobené tvrdým testom. Inžinieri vystrelili rozličné predmety z kanónu na sklo, išlo napríklad o kamene, roztrhané pneumatiky, všetko s čím sa kamionisti na ceste krajinami môžu stretnúť a koniec koncov aj stretávajú. Vedúca inžinierka dokonca strávila istý čas s vodičmi kamiónov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kompilácia videí z prvej jazdy Tesiel Semi so skutočným nákladom
Alza si objednala 4 ťahače Tesla Semi a spustila predaj elektrického “prasaťa”
Pozrite sa, čo skrýva Tesla Semi pod „sukňou“ | FOTO + VIDEO

„Je to ťažká práca. Kamionisti sú v podstate mechanici a údržbári v jednej osobe. Ak sa niečo pokazí, oni to musia opraviť. Mnoho ľudí si myslí, že inžinierstvo je o optimalizovaní, ale pravé inžinierstvo začína až vtedy, keď inžinier pochopí, akým spôsobom bude produkt využívaný. Je jedno, čo sa stane v laboratóriu, ak to neudrží vozidlo v bezpečí“

Zdroj: insideevs, titulná foto: forbes.pl

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

3 komentáre

Pridajte komentár