Extrémna bugína s pohonom z Tesly má tendenciu vzlietnuť | VIDEÁ

0

Najnovším dôkazom o nezastaviteľosti elektrického pohonu je plne elektrická piesočná bugína „Tesla Sand Truck„. Ako už jej názov napovedá, jedná sa o extrémne vozidlo, ktoré využíva pohonnú jednotku od Tesly. V prípade záujmu si ju môžete kúpiť aj vy. Rýchlostné aj výkonové parametre bugíny sú v skutku famózne.

Nedávno sme vás informovali o snežnom skútri, ťažkotonážnom baníckom nákladiaku či slovenskom lietajúcom aute, ktoré majú plne elektrický pohon. Ten je zdá sa nezastaviteľný, keď sa najnovšie objavil aj v piesočnej bugíne. Tá je o to zaujímavejšia, že obsahuje pohonnú jednotku od Tesly.

„Tesla Sand Truck“ – špecifikácie

Majiteľ, ktorý svoju piesočnú bugínu nazýva „Tesla Sand Truck“ použil pri jej stavbe pohonnú jednotku od Tesly. Tá presnejšie pochádza od spoločnosti HSR Motors, ktorej zakladateľom je známy „Tesla haker“ Jason Hughes. Spoločnosť renovuje a prestavuje okrem iného aj získané komponenty zo starších vozidiel značky Tesla.

V ponuke má napríklad aj duálny motor a príslušnú riadiacu techniku, ktorý sa používa v modeloch S a X. A práve ten sa nachádza aj v elektrickej bugíne. Tieto komponenty sú upravené tak, aby sa dali použiť aj v iných elektrických vozidlách. Elektromotor dosahuje výkon 475 kW (636 HP) a krútiaci moment 650 Nm. Kompletnú pohonnú jednotku si môžete kúpiť za 16 000 USD.

Takto výkonná jednotka robí z 1 180 kg bugíny extrémny stroj. O jej dopovanie sa stará 22 kW Li-Ion batéria od spoločnosti Enerdel. Batéria dokáže zabezpečiť bugíne dojazd 40 až 50 km po piesočných dunách alebo 20 až 26 sérií drag race súbojov.

„Teslonda“

Pohonnú jednotku od HSR Motors používa aj tzv. „Teslonda“, ktorá kombinuje pohon od Tesly a karosériu starej Hondy Accord. Teslonda zrýchli z 0 na 60 MPH (97 km/h) za 2,7 sekundy. Jej výkon je 400 kW (536 HP).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenský Aeromobil predstavil koncept lietajúceho auta s elektrickým pohonom
Artisan Z40: 40 tonový nákladiak pre ťažiarenský priemysel s plne elektrickým pohonom
Prvý elektrický snežný skúter Taiga TS2 bol inšpirovaný Teslou | FOTO + VIDEO

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: hardworkingtrucks.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár