Ex-zamestnanec Tesly hovorí o svojich ex-kolegoch ako o možných sabotéroch

3

Tesla, ako to už býva zvykom u tzv. „game changer-ov“, je pod paľbou z rôznych strán. Jeden z jej bývalých zamestnancov má dokonca podozrenie, že štvrtina zamestnancov tam pracuje len preto, aby spoločnosť sabotovala.

Tesla je jednou z najviac, ak nie vôbec najviac „shortovanou“ spoločnosťou pôsobiacou na americkom akciovom trhu. Z toho žiaľ vyplýva, že existuje množstvo ľudí a skupín, ktoré ťažia z poklesu hodnoty jej akcií. A zdá sa, že títo tzv. „short selleri“ neváhajú používať nemorálne či dokonca nezákonné praktiky, aby pomohli k prepadu hodnoty spoločnosti.

Short selleri sú však podľa Johna Mayo-Smitha tými najmenšími „Aligátormi„, v ktorých záujme je pokles hodnoty či dokonca krach spoločnosti Tesla. Nad nimi majú stáť ropné spoločnosti a tradičné automobilky aj so všetkými spriaznenými odvetviami.

Obvinený sabotér

Asi si pamätáte na pomerne veľkú kauzu ohľadom možného sabotovania Tesly jedným z jej zamestnancov. Ten mal pritom meniť kód výrobného operačného systému, vynášať množstvo vysoko citlivých dát neznámym tretím stranám a dezinformovať médiá o situácii v spoločnosti. Tesla pritom naňho podala trestné oznámenie.

A aktuálne jeden z bývalých zamestnancov Tesly, Tyson Park, hovorí, že by nemusel byť zďaleka jediným. Ten sa totiž pre Youtube kanál Like Tesla vyjadril, že má pocit, že až 1/4 zamestnancov Tesly by v nej mohla pracovať len preto, aby ju sabotovala, informuje Insideevs.

V Tesle sa vraj dejú zlé veci

Tyson Park, ktorý pracoval na oddelení solárnych zariadení, dodávok a zákazníckeho servisu, hovorí, že v Tesle sa dejú veľmi zlé veci. Spomína pritom naozaj zvláštne problémy, ktoré sa podľa neho nedali pripísať bežným chybám či obyčajnej hlúposti.

„Neprekvapilo by ma, keby tam (v Tesle) bolo 25 % ľudí, ktorí sa infiltrovali z iných spoločností ako Ford či Chevrolet,“ povedal Park. Taktiež spomenul, že aby stíhali termíny doručenia, boli v podstate donútení k ignorácii nedokonalostí ako neštandardné uchytené vnútorné panely dverí pomocou pásky namiesto spôn.

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Nemôžeme vedieť, či sú vyjadrenia Tysona Parka dôveryhodné. Je len úprimný, snaží sa upozorniť na problémy v rámci Tesly alebo ju chce takýmto spôsobom poškodiť? Názor nech si urobí každý sám, najlepšie na základe celého rozhovoru s ním. Je však možné, že Tesla by mohla byť „zasiahnutá“ aj z vnútra a niektoré nedokonalosti produktov Tesla by nemuseli byť len dôsledkom výrobných procesov.

Zdroj titulnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Top 9 príspevkov od „krátkych predajcov“ Tesly, ktoré vás „pobavia“
Tesla a Elon Musk ohrozujú „Aligátorov“ na trhu. Koľko peňazí je v hre?
„Tesla sabotér“ zverejnil foto poškodených batérií, ktoré sa údajne montovali do Modelu 3

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

 1. Snáď každý za volantom počúva „dopravný servis“. A občas počuť správu – na ceste z … do … prechádzajte obzvlášť opatrne, pri krajnici horí osobné auto, resp. polícia odkláňa dopravu atď.
  A nikoho to nijako obzvlášť „nevzrušuje“.
  Ale keď niekde na východe v Ázii v garáži začne horieť Tesla, prezentuje sa to v médiách minimálne ako prehratá svetová vojna…
  Ale prečo je to tak, do kelu?
  (Alebo – mýlim sa snáď?)

  • je to preto…ze neschopne automobilky nei su ochotne vzdat sa 100 rokov stareho spalovacieho pohonu na ktorom este jazdil Charlie Chaplin…vymenia masku, karoseriu očačkaju svetla…a vraj ,,novy model,,…ale pointa ostava rovnaka !!…zdieranie vodičov !…na drahom servise !…nechcu aby elektromobily tak napredovali…pretoze pre nas vodičov je to cesta k slobode !…takmer ziadny servis !…a doslova centove naklady na pohon !…a to tie automobilky žerie !…pažravost !…automobilkam, ktore sa zdrahaju zaviest elektromobily praje skory krach !

Pridajte komentár