Nové info o sabotáži v spoločnosti Tesla. Hackerstvo či dezinformovanie médií

0

Známe je už meno, pracovná pozícia a detaily o nekalej činnosti sabotéra zo spoločnosti Tesla. Taktiež sa ukázalo, že vynášal do médií nepravdivé informácie s cieľom poškodiť meno svojho teraz už bývalého zamestnávateľa.

Ako sme nedávno informovali, Tesla odhalila vo svojich štruktúrach zamestnanca, ktorý úmyselne sabotoval výrobné procesy v spoločnosti. Tesla v tejto súvislosti včera podala oficiálnu žalobu na Martina Trippa, ktorý pracoval na pozícii procesného technika. Body žaloby sa týkajú hackerstva, vynášania citlivých údajov tretím stranám a dezinformovania médií o situácii v spoločnosti.

Hacknutie výrobného systému

V rámci interného vyšetrovania Tesly Martin Tripp priznal, že napísal škodlivý počítačový kód, ktorým hackol výrobný operačný systém (tzv. MOS) spoločnosti Tesla. Vďaka tomu preniesol niekoľko gigabajtov dát subjektom mimo spoločnosti. A to vrátane množstva dôverných fotografií a videa zachytávajúceho výrobné systémy.

„Našil“ to na kolegov

Počítačový kód sa podarilo Trippovi nasadiť aj na tri samostatné počítačové systémy iných osôb, vďaka čomu sa citlivé údaje automaticky exportovali, aj keď nebol v práci. Tým si mal zabezpečiť alibi, pričom vina by padla na kolegov.

Vynášanie neprávd do médií

Tripp mal podľa Tesly taktiež nepravdivo informovať médiá, s cieľom poškodiť dobré meno spoločnosti. Napríklad aj o tom, že výrobca do niektorých vozidiel Tesla Model 3 montoval defektné batériové články.

tesla sabotaz

Zdroj: bloomberg.com

Taktiež mal zveličiť množstvo a hodnotu odpadového materiálu, ktoré Tesla vyprodukuje v rámci výrobných procesov. Dezinformovanie sa malo týkať aj oneskoreného nasadenia potrebných výrobných zariadení.

„Sabotér“ sa cítil byť nedocenený

Motiváciou k nekalým činnom Martina Trippa mala byť frustrácia z nižšej pracovnej pozície ako si údajne zaslúžil. Podľa vyjadrení Tesly bol 17. mája 2018 preradený na inú pozíciu. A to potom, ako si jeho vedúci pracovníci všimli nedostatočnú pracovnú výkonnosť a disruptívne správanie voči svojim kolegom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zamestnanec spoločnosti Tesla sabotoval výrobu! Kto si ho najal?
Nová Tesla Model 3 AWD sa vyrába v “stane”. Musk si ho nevie vynachváliť
Elon Musk prezradil, kde Tesla zrejme postaví svoju európsku Gigafactory

Nebol jediným „sprisahancom“

Elon Musk potvrdil, že sa nebude jednať o jedinú žalobu. Dodal, že konanie niekoľkých „červivých jabĺk“, nemôže zastaviť Teslu na ceste k dosahovaniu stanovených cieľov. Problematických je podľa neho okolo 40 zamestnancov.

Zdroje: Teslarati, Electrek, titulná fotografia: cnn.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár