„Tesla-sabotér“ chce údajne spáchať teroristický útok na továreň Gigafactory

0

Ako sme vás už informovali, spoločnosť Tesla odhalila vo svojich radoch zamestnanca, Martina Trippa, ktorý sabotoval výrobný proces a vynášal dôverné informácie tretím stranám. Ten sa aktuálne bráni, že je len ohlasovateľov protiprávnych praktík, ktoré sa diali v spoločnosti. Olej do ohňa potom prilial Trippov priateľ, ktorý upozornil Teslu, že Tripp sa chystá vystrieľať továreň Gigafactory.

Ako už vieme Tesla podala na svojho zamestnanca Martina Trippa trestné oznámenie, v ktorom ho obviňuje z hackerského útoku, vynášania citlivých údajov tretím stranám a dezinformovania médií o situácii v spoločnosti. Ten sa týmto obvineniam bráni. Pre CNN povedal nasledovné:

„Ja som len oznamovateľom protiprávnej činnosti. Do žiadneho systému som sa nenabúral. Dáta, ktoré sa mi podarilo zozbierať boli natoľko závažné, že som ich musel poskytnúť médiám.“

Tripp údajne chystá teroristický útok

Ďalšie novinky ohľadom tohto prípadu už začínajú naberať skutočne šialené smerovanie. Tesla pre CNBC uviedla, že ju nedávno kontaktoval Trippov priateľ. Ten uviedol, že Tripp má v pláne vystrieľať továreň Tesla Gigafactory, ktorá sa nachádza v Nevade.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Chceli by ste sa podieľať na výrobe svojej Tesly? Podľa Muska je to možné
Exkluzívne: Prvý Slovák vlastniaci Teslu Model 3 sa podelil o svoje dojmy z vozidla
Špionážne fotografie odhaľujú, ako vyzerá stan, v ktorom sa vyrába Tesla Model 3

Prípadom sa už zaoberá miestna polícia, ktorá nateraz informovala, že v tejto súvislosti neexistuje žiadna hrozba. Viac detailov však odmietla prezradiť, nakoľko vyšetrovanie stále pokračuje.

Viac informácií o celej tejto kauze nájdete v našich článkoch:

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár