O rozvoz hviezd na odovzdávanie Oscarov sa postarali Tesly Morgana Freemana

0

To, že elektromobily už dávno nie sú nevkusné malé škatule, dokumentovalo nedávne odovzdávanie prestížnych cien Oscar. Rozvoz hviezd mala totiž na starosti spoločnosť Motev, ktorá má vo svojom vozovom parku výhradne elektromobily značky Tesla. Jej najvýznamnejším investorom je špičkový herec Morgan Freeman.

K červenému kobercu ticho, ekologicky a zároveň luxusne

V nedeľu večer 26. februára sa v Los Angeles konalo udeľovanie ocenení Academy Awards (Oscar…). Ako je zvykom, známe tváre z filmových plátien a obrazoviek na toto podujatie privážajú limuzíny a luxusné autá. Tento večer, však celebrity vystupovali na červený koberec aj z vozidiel značky Tesla. Za ekologickou dopravou hercov na oceňovanie, sa skrýva nový projekt Roberta Gaskilla – Motev. Práve on prišiel s myšlienkou založiť spoločnosť osobnej prepravy s vozovým parkom výhradne z elektromobilov značky Tesla. Aktuálne má v Los Angeles vo svojej flotile 7 elektromobilov Tesla Modelov X a 4 Modely S. Služby plánuje rozšíriť aj do ďalších amerických miest, ako New York a Atlanta.

Morgan Freeman ako veľký fanúšik Tesly a Elona Muska

Pred rokom Gaskill oboznámil herca Morgana Freemana o svojom projekte nazvanom Motev. Freeman je dlhoročným majiteľom Tesly Model S a veľkým obdivovateľom Elona Muska, čo potvrdil svojím vyhlásením: „Vlastním Teslu. Som obrovský fanúšik Elona Muska. Myslím, že je neuveriteľný vizionár v tom, kam až môžeme ísť s technológiou. To čo predviedol on, nik iný nikdy neurobil. Dokázal pristáť s vesmírnou loďou  tak, že je znovu použiteľná. Viete aký je to veľký krok vpred?“

Herca projekt Motev zaujal a ako jediný investoval so zámerom vybudovania najväčšieho vozového parku vozidiel Tesla v Spojených štátoch. Freemanova prítomnosť v projekte pomohla rastu spoločnosti. Získala kontrakt na prepravu hercov zo seriálu Madam Secretary, ktorého je Freeman výkonným producentom. A teraz si organizátori oscarového večera objednali Gaskillovu spoločnosť pre dovoz hviezd na červený koberec.

Prepravu elektrolimuzínou môžu využiť všetci a dokonca je možné zadať objednávku aj cez mobilnú aplikáciu Motev. Cena za službu sa začína od $80 za hodinu. Vodiči limuzín absolvujú špeciálne školenia, aby zvládli poskytnúť služby v bielych rukavičkách na profesionálnej úrovni.

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár