Tesla v lete predstaví Robotaxi a údajne „zarezala“ lacnejší Model 2. Čo na to Musk?

7

Spoločnosť Tesla v januári uviedla, že chystaný menší a cenovo dostupnejší elektromobil mediálne označovaný ako Model 2, ktorý má stáť od 25 000 $ (zrejme bez DPH), začne vyrábať budúci rok. A aktuálne Reuters tvrdí, že Tesla tento model zrušila. Čo na to Elon Musk, ktorý krátko po správe oznámil, že Tesla v auguste predstaví (zrejme vozidlo) „Robotaxi“?

Máme tu ďalšiu kontroverznú správu od agentúry Reuters, ktorá zamávala hodnotou akcií spoločnosti Tesla. Tá pritom okrem informácií o údajnom ukončení projektu cenovo dostupnejšieho elektromobiluTesla Model 2“ obsahuje aj iné negatívne nepotvrdené či ťažko overiteľné údajné informácie od nemenovaných zdrojov ohľadom Elona Muska a jeho spoločností.

Reuters tvrdí, že jej nemenované zdroje sa vo februári v rámci stretnutia v Tesle s desiatkami zamestnancov dozvedeli, že spoločnosť zrušila chystaný „Model 2“. Všetka pozornosť sa má totiž sústrediť na vozidlo pre robotaxi, čo je niečo ako služba Uber, v rámci ktorej jazdia elektromobily bez vodiča.

Elon Musk vzápätí na túto správu zareagoval krátkym tweetom: „Reuters klame (opäť)“. A krátko po správe od Reuters uviedol, že Tesla 8. augusta prestaví Robotaxi. Môžeme sa pritom domnievať, že sa to bude týkať  vozidla pre robotaxi, vrátane informácií o tejto mobilitnej službe.

Čo vieme o vozidle „Tesla Robotaxi“?

Vozidlo „Tesla Robotaxi“ Elon Musk prvýkrát v tomto desaťročí spomenul v roku 2022. A to počas otvorenia továrne Giga Texas. Vtedy uviedol, že Tesla chystá nový futuristický elektromobil určený špeciálne pre platformu Tesla Robotaxi.

Krátko na to Musk povedal, že na tomto elektromobile pracujú a opísal ho ako dedikované robotaxi, ktoré je vysoko optimalizované pre autonómne jazdenie, takže nebude mať volant ani pedále. Uviedol tiež, že vozidlo prinesie množstvo vzrušujúcich inovácií a že kľúčové sú najnižšie možné náklady na km jazdy. A dodal, že cena pre zákazníka by mala byť nižšia ako v prípade dotovaného autobusového lístka.

A v marci minulého roka Elon Musk spomenul „vozidlo novej generácie“, ktoré bude stáť cca polovicu toho, čo Tesla Model 3, pričom bude zamerané na autonómne jazdenie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk: „Elektromobil Tesla môže zarobiť majiteľovi v rámci Robotaxi až 30 000 $ ročne“
„Tesla za 25 000 $“ je v pokročilom štádiu a bude sa vyrábať revolučným spôsobom, tvrdí Musk
Predaje áut sa dramaticky prepadnú vplyvom elektromobility a autonómneho riadenia, predikuje Tony Seba
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

 1. Klamu, ale hned na to povie ze v auguste predstavia robotaxi, wtf? Znamena ze robotaxi predstavia skor ako model 2, takze uprednostia robotaxi pred m2. On fakt sabotuje akcie tesly.

 2. Ešte šťastie, že nie všetko v elektomobilite „visí na šnúrke od Elonových gatí“! Ak nebude mať Tesla TM2, tak poškodí svoje záujmy v tejto kategórii. Ostatní sa tam už tlačia!

  • Tesla/Eelon si mysli ze ich robotaxi zastupia/nahradia kategoriu lacnych mestskych auticok (na ktorych je aj tak mala marza) takze sa mozno nejdu zbytocne tlacit do boja s konkurenciou.
   Mozno aj maju pravdu co sa tyka velkomiest. Krajiny ako SK/CZ kde sa segment B (nezriedka aj A) pouziva ako rodinne auto a preto sa caka na lacne EV ich velmi netrapia.

   • Áno, ak sa Tesla stiahne s TM2, môže to byť tak ako to popisuješ ty. Ak však Tesla robi rôznu „dobročinnosť“ inde, mala by to robiť aj uvedením menej výnosného TM2 na trh!

  • Pokiaľ viem, Tesla od robotaxi očakáva oveľa väčší zisk ako od TM2. Takže z ekonomického hľadiska je to určite správne rozhodnutie a TM2 môže počkať, aj keď množstvo ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť drahšie vozidlá, by TM2 privítali radšej ako robotaxi.

 3. vazeni, Tesla nerobi to, co trh…Tesla trh meni, Tesla je ta, co udava smer

  …takze ak oni vidia, ze Robotaxi ma vyssiu pridanu hodnotu ako TM2, tak na tom asi nieco bude…jedine, ze vy mate lepsie info 😉

Pridajte komentár