Elona Muska nahradila na poste predsedu Tesly Robyn Denholmová. Čo o nej vieme?

0

Tesla vymenovala Robyn Denholm za novú predsedníčku predstavenstva spoločnosti. Na tomto poste nahradila Elona Muska, ktorý sa ho musel vzdať kvôli problémom s Komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC). Kto je Robyn Denholm?

K autám mala blízko už do detstva

Robyn Denholm vyrastala v malom meste na predmestí austrálskeho Sydney. Jej rodičia tu vlastnili čerpaciu stanicu, kde Denholm vypomáhala. Tankovala pohonné hmoty, opravovala autá a starala sa o účtovníctvo. Neskôr pracovala ako národná finančná manažérka v automobilke Toyota Australia. V tom čase bola jednou z mála žien, ktorá zastávala tak vysokú funkciu.

Úspešná kariéra

Potom viedli jej kroky do Silicon Valley, kde zastávala vedúce pozície v technologických spoločnostiach ako Sun Microsystems (počítače a softvér) a Juniper Networks (sieťové zariadenia), kde sa jej pripisujú zásluhy za výrazné zvýšenie príjmov. Aktuálne pôsobí ako finančná riaditeľka a šéfka pre stratégiu najväčšej telekomunikačnej spoločnosti v Austrálii, Telstra.

V Tesle od roku 2014

V spoločnosti Tesla pôsobí ako nezávislý člen správnej rady od roku 2014. V rámci Tesly pritom zastáva aj funkciu predsedníčky výboru pre audit. Robyn Denholm aktuálne plynie 6-mesačná výpovedná lehota v spoločnosti Telstra. Počas tohto obdobia jej bude poskytovať podporu aj Elon Musk. Potom už bude svoju funkciu predsedníčky správnej rady vykonávať na plný úväzok.

Vhodná povaha

Podľa Richarda Waltersa z Finacial Times má Denholm na výkon svojej funkcie vhodnú povahu: „Pani Denholm sa vždy považovala za priamu osobu a výsledok pragmatickej austrálskej výchovy, ktorá ju oprostila od nezmyselného pohľadu na svet“.

Podľa Pierra Ferragu, analytika Wall Street, vie zas pracovať s ľuďmi, ktorí majú vysoké ego. Navyše je to veľmi pokojná a vyrovnaná osoba s menej viditeľnou osobnosťou, ale s výbornými manažérskymi schopnosťami.

Konflikt je dôležitý

Robyn Denholm má zaujímavý postoj k otázke konfliktov. Podľa nej je konštruktívny konflikt, v rámci ktorého sa diskutuje okolo jeho hlavnej myšlienky alebo sa vracia spätne k pôvodnej myšlienke, či sa ide naopak v ústrety novej myšlienke, veľmi dôležitý.

Elon Musk je podľa nej fenomenálny

Robyn Denholm sa v jednom z minulých rozhovorov vyjadrila, že Tesla a Elon Musk sú skvelí. „On“ je skrátka fenomenálny, povedala na adresu Muska. To naznačuje, že ctí poslanie spoločnosti a že si Muska váži a považuje ho za veľký prínos pre spoločnosť. Takže jej vymenovanie by mohlo byť dobrou správou pre Teslu na ceste k naplneniu jej hlavnej misie. Elon Musk by navyše mohol počítať s podporou svojich návrhov a riešení.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk musí odísť z čela predstavenstva Tesly a zaplatiť mastnú pokutu
Elon Musk je teraz “Nič Tesly”. Vzdal sa všetkých svojich titulov
Závodný režim Tesly Model 3 mení vodičov na pretekárov. Ako funguje?

Zdroje: Tesla, Evannex, titulná fotografia: Zdroj: CEBIT Australia/Flickr (CC BY 2.0)

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár