Tesla Roadster 2 bude s vesmírnou výbavou od SpaceX ešte rýchlejšia

0

Zdajú sa vám špecifikácie druhej generácie športového elektromobilu Tesla Roadster šialené? Elon Musk hovorí, že budú ešte šialenejšie. Nový Roadster bude totiž dostupný so špeciálnym balíkom výbavy “SpaceX option package”, ktorý prinesie na jeho palubu vesmírne technológie Muskovej aerokozmickej spoločnosti SpaceX.

V rámci stretnutia akcionárov spoločnosti Tesla sa Elon Musk rozhovoril aj o pripravovanej Tesle Roadster 2. Podľa neho bude sériový model ešte výkonnejší ako predstavený prototyp, a to najmä vďaka spomínanému balíku “SpaceX option package”. Navyše tu bol prvýkrát prezentovaný biely prototyp vozidla.

Roadster vraj dokáže vzlietnuť

Elon Musk v podstate len potvrdil svoje slová z novembra minulého roku, kedy hovoril o špeciálnom balíku výbavy, ktorý posunie vozidlo na ešte vyššiu úroveň. Dokonca dodal, že bude možno schopné vzlietnuť na krátku vzdialenosť. Všetko je vraj len otázkou bezpečnosti, pretože raketové technológie to umožňujú.

Zatiaľ nie je známe, aké technológie od SpaceX majú byť v Tesle Roadster 2 použité. Môžeme však predpokladať, že bude disponovať špeciálnym stýkačom zo zliatiny Inconel, ktorú používa SpaceX v motoroch svojich rakiet. Takýto stýkač je totiž použitý v najvýkonnejších verziách Modelu S a Modelu X s tzv. „Ludicrous Mode“ a umožňuje prenos extrémneho výkonu z batérie do elektromotorov vozidla.

Tesla Roadster 2  – špecifikácie

Pre získanie lepšej predstavy o tom, aké „monštrum“ môžeme očakávať, si pripomenieme špecifikácie základného modelu.

Typ: roadster (presklená strecha), 2+2 miesta na sedenie
Pohon: plne elektrický, obe nápravy (AWD – 4×4), 3 elektromotory
Krútiaci moment: 10 000 Nm
Maximálna rýchlosť: viac ako 400 km/h
Zrýchlenie (0 – 100 km/h): 2,1 s
Zrýchlenie (0 – 160 km/h): 4,2 s
Zrýchlenie (0 – 400 m): 8,9 s
Kapacita batérie: 200 kWh
Dojazd: 1 000 km (EPA)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Inžinierska analýza Tesly Roadster 2 potvrdila reálnosť jej šialených špecifikácií
Tesla Roadster: Všetko, čo potrebujete vedieť o 2. generácii
Nové detailné fotografie a farby Tesly Roadster 2, plus video z testovania akcelerácie

Zdroj: Teslarati

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár