Nebol to vtip, Tesla Roadster skutočne poletí do vesmíru | FOTO

1

Začiatkom mesiaca prezentoval Elon Musk cez svoje Twitter konto správu, že prostredníctvom rakety Falcon Heavy vyšle do vesmíru jednu z prvých vyrobených Tesiel, model Roadster 1. generácie. Mnohí to považovali za vtip, fotografie od Elona Muska však potvrdzujú, že sa tak stane.

Spoločnosť SpaceX, ktorej šéfom je slávny Elon Musk, má na začiatok roka naplánovaný prvý praktický test rakety Falcon Heavy, ktorá by mala byť najvýkonnejšou raketou histórie. Keďže sa jedná o skúšobný let, na palube rakety sa nebude nachádzať komerčný náklad. Na otestovanie je však nutné raketu zaťažiť. A práve takýmto užitočným zaťažením sa stane aj vzácna Tesla z Elonovej garáže, jedna z prvých vyrobených Tesiel – model Roadster.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
TESLA ROADSTER: VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O 2. GENERÁCII

Na ceste k mimozemským civilizáciám

Podľa slov Elona Muska bude Tesla Roadster vyslaný smerom k Marsu pričom z jej autorádia bude hrať pieseň Space Oddity od Davida Bowieho. Túto prvú „misiu“ elektromobilu vo vesmíre budú zaznamenávať kamery.

„Milujem pomyslenie, že auto bude cestovať nekonečným priestorom, pričom ho snáď v budúcnosti niekoľkých miliónov rokov objavia mimozemské civilizácie,“ hovorí Elon Musk.

Ťažkotonážnik Falcon Heavy

1 250 kg vážiaci Roadster nebude pre raketu Falcon Heavy žiadnym veľkým sústom, keďže tá zvládne doručiť až 64 tonový náklad na nízku obežnú dráhu Zeme či 14 tonovú záťaž k prechodovej dráhe Marsu. Stane sa tak raketou s najväčšou nosnosťou od čias Saturnu 5.

Tesla Roadster nie je prvým netradičným nákladom v rámci misie SpaceX. V minulosti sa objavil na palube kozmickej lode Dragon veľký kus syra, ktorý mal byť poctou umeleckej skupiny Monty Python.

Zdroje: electrek.co, wikipedia.org, fotografie: Elon Musk cez Instagram

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |