Sériová Tesla Roadster 2 bude ešte šialenejšia ako predstavený prototyp

5

Šéfdizajnér spoločnosti Tesla Franz von Holzhausen v nedávnom rozhovore uviedol, že sériová Tesla Roadster 2 bude po všetkých stránkach lepšia ako prototyp. Už ten pritom disponoval šialenými parametrami.

Franz von Holzhausen v rozhovore pre podcast Ride the Lightning uviedol, že hyperšportový elektromobil Tesla Roadster 2 je od prestavenia prototypu v novembri 2017 v neustálom vývoji. „Jeho vývoj si zaslúži viac času. Bude lepší ako to, čo sme odhalili. A to vo všetkých smeroch,“ povedal, píše Teslarati.

Von Holzhausen v súvislosti s 2. generáciou elektromobilu Roadster tiež uviedol, že je to projekt plný vášne. Dodal, že predstavenie prototypu bolo pre neho nezabudnuteľným zážitkom. „Je to úžasný stroj a auto ako žiadne iné.“

„Nespravodlivý výkon“

Tesla Roadster 2 má ukázať, čoho sú schopné elektrické vozidlá. Predtým pritom Elon Musk v rozhovore pre rovnaký podcast uviedol, že úroveň výkonu tohto modelu je takmer nespravodlivá voči benzínovým a naftovým vozidlám.

Po predstavení prototypu modelu Roadster 2 sa objavilo množstvo „papierových“ porovnaní tohto extrémneho elektromobilu zrejme s tým najlepším, čo v oblasti výkonu ponúkajú spaľovacie vozidlá, a teda modelom Bugatti Chiron. Chiron pritom ťahal za kratší koniec v takmer každom podstatnejšom ohľade.

Tesla Roadster 2
Zrýchlenie z 0 na 60 MPH (97 km/h): 1,9 s
Zrýchlenie z 0 na 160 km/h: 4,2 s
Maximálna rýchlosť: viac ako 400 km/h
Krútiaci moment: 10 000 Nm
Dojazd: 1 000 km
Počet miest na sedenie: 4
Cena: 200 000 $ (170 000 €)

Bugatti Chiron
Zrýchlenie z 0 na 60 MPH (97 km/h): 2,4 s
Zrýchlenie z 0 na 160 km/h: 5 s
Maximálna rýchlosť: 420 km/h
Krútiaci moment: 1 600 Nm
Dojazd: 460 km
Počet miest na sedenie: 2
Cena: 2 400 000 €

Konštruktérom Tesly Roadster 2 to ale zjavne nestačí, a tak chystajú zrejme „rezervu“ do budúcich rokov, pričom budú chcieť v rámci základnej verzie určite pokoriť aj maximálnu rýchlosť modelu Chiron. Nemôžu pritom zabúdať hlavne na konkurenciu z elektrických radov, napríklad v podobe modelov Rimac C_Two, Pininfarina Battista či Aspark Owl.

Mysleli sme si, že spomínanou možnou rezervou bude avizovaný balík špeciálnej výbavy „SpaceX„, vďaka ktorému sa pod „kapotu“ modelu Tesla Roadster 2 dostanú raketové motory rovnomennej aerokozmickej spoločnosti Elona Muska.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Nuž, budeme zvedaví, kedy sa napokon Tesla Roadster 2 dostane na trh. V minulosti sa hovorilo o roku 2020, avšak vzhľadom na plánované budúcoročné spustenie výroby modelov Tesla Model Y a Semi, ako aj snahám o čo najskoršiu produkciu chystaného „Pickupu“, je veľmi pravdepodobné, že sa tak stane neskôr. Veď ako povedal samotný Musk, Roadster 2 nie je pre Teslu prioritným modelom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Raketové motory Tesly Roadster 2 sa budú ukrývať pod „ŠPZ-kou“
Tesla Roadster 2 bude mať vyšší dojazd ako sľubovaných 1 000 km
Tesla Roadster 2 vyrážala pasažierom počas akcelerácie dych | Oficiálny zostrih

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Chiron od Bugatti, auto s velkym A, od legendarneho vyrobcu, auto bez reproduktorov so zvukom motora, auto pri ktorom pri pohlade nazivo si clovek cvrkne a strati sliny v ustach. To nemozte porovnavat s RC modelom. Za dalsie, bugatti bude mat dojazd cez 400km. No ked roadster2 od tesly akrualizuje majitel to ios tak – 6% z baterky.

    • Ehm..poslednu vetu som nepochopil.. pri prvej mi skoro cvrklo 🙂 Vela hluku a slaby vykon ..a to radsej nechceme poznat toho IQ-ča, ktory sa to vysoli 2.5 mega :O Uz sa tesim, ked zmiznu tieto rachotacky ako pises RC modely z tejto peknej planety a dufam, ze zmiznu spolu aj s tymi mafianmi, ktori to podporuju !

Pridajte komentár