Tesla Roadster 2 bude lepšia ako prototyp a Cybertruck je pripravený na výrobu, hovorí šéfdizajnér Tesly

1

Hyper-rýchly športiak Tesla Roadster 2 a extrémny futuristický pickup Tesla Cybertruck sú jedinými modelmi značky, ktoré boli predstavené vo forme prototypov a zatiaľ sa nevyrábajú. Šéfdizajnér spoločnosti Tesla pritom nedávno ozrejmil situáciu okolo týchto modelov.

Tesla v roku 2017 prekvapila svet predstavením prototypu športového elektromobilu Roadster 2, pričom uviedla na vtedajšiu dobu nevídané parametre. Ako je u Tesly zvykom, aj príchod tohto modelu na trh sa oneskoril. Šéfdizajnér značky Franz von Holzhausen však v rozhovore pre podcast Ride the Lightning uviedol, že to vôbec nebude na škodu, informoval web Teslarati.

V spomínanom podcaste von Holzhausen povedal, že Tesla Roadster 2 je stále vo vývoji, keďže pre Teslu je prioritou masová elektrifikácia a Roadster 2 nie je zrovna masový produkt. Oneskorenie má však aj svoje benefity, keďže čas navyše podľa von Holzhausena umožnil „zlepšiť v podstate všetky parametre“, ktoré boli oznámené pri predstaveni prototypu. Pre pripomenutie, Tesla v roku 2017 uviedla tieto špecifikácie:

  • Typ: roadster (presklená strecha), 2+2 miesta na sedenie
  • Pohon: plne elektrický, obe nápravy (AWD – 4×4), 3 elektromotory
  • Krútiaci moment: 10 000 Nm
  • Maximálna rýchlosť: viac ako 400 km/h
  • Zrýchlenie (0 – 100 km/h): 2,1 s
  • Zrýchlenie (0 – 160 km/h): 4,2 s
  • Zrýchlenie (0 – 400 m): 8,9 s
  • Kapacita batérie: 200 kWh
  • Dojazd: 1 000 km (EPA)

Šéfdizajnér spoločnosti Tesla dodal, že ak extrapolujeme výkon a použiteľnosť veľkého a ťažkého „rodinného sedanu“ Tesla Model S Plaid, získame predstavu, čo čakať od ľahšieho a kompaktnejšieho Roadsteru 2 zameraného na rýchlosť a jazdné vlastnosti. Takže fanúšikovia extrémnych superáut sa majú na čo tešiť.

Tesla Cybertruck sa chystá do výroby aj s prekvapeniami

Ďalším elektromobilom od Tesly, na ktorý sa čaká, je extrémny pickup Tesla Cybertruck. V podcaste Ride the Lightning Franz von Holzhausen pritom uviedol, že dizajn tohto modelu je už hotový a model sa blíži výrobe, upozornil web Tesmanian. Napriek tomu šéfdizajnér Tesly nevylúčil, že by mohli ešte vykonať nejaké zmeny.

Von Holzhausen tiež uviedol, že sa dočkáme funkcií, ktoré doteraz neboli oznámené. Avšak odmietol byť konkrétnejší. Taktiež spomenul, že zvažujú kontroverzný volant yoke ako štandard pre model Cybertruck. V prípade modernizovaných modelov S a X, v ktorých Tesla použila tento typ volantu po prvýkrát, však bola na základe spätnej väzby dodatočne pridaná možnosť voľby konvenčného kruhového volantu. Takže sme zvedaví…

A keď moderátor spomínaného podcastu Ryan McCaffrey zopakoval nedávne slová Elona Muska, že Tesla Cybertruck sa dostane do výroby v polovici tohto roka a prvé hromadné dodávky sa spustia koncom roka, von Holzhausen „neprotestoval“. Takže snáď sa už v tomto smere nebude nič meniť.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck príde na trh s inými cenami aj špecifikáciami, hovorí Elon Musk
Šéf Tesly potvrdil, že Roadster 2 s výbavou SpaceX zrýchli na „stovku“ cca za 1,1 s
Tesla Cybertruck môže poslúžiť aj ako loď, hovorí Musk. Americký úrad však varuje

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár