Tesla „rozdá“ vyše 80 elektromobilov Roadster 2 v hodnote 19 mil. €

0

Včera sme vás informovali, že Tesla ukončí svoj odporúčací program „Tesla Referral Program“. Jednou z provízií, ktorú môže získať ktorýkoľvek jej zákazník, je aj extrémna Tesla Roadster 2 v hodnote 215 000 €. No a úspešní zákazníci získajú celkovo okolo 88 týchto vozidiel zadarmo.

Tesla už takmer 4 roky využíva k propagácii svojich produktov aj odporúčací program. Zákazník Tesly, ktorý odporučí jej produkt, získa províziu v podobe zaujímavých a hodnotných cien. Nový zákazník zas bonus. No a Elon Musk ohlásil, že tento program Tesla definitívne zruší 1. februára.

Jednoznačne najhodnotnejšou províziou, ktorú ešte stále môže získať „akýkoľvek“ zákazník Tesly s prideleným odporúčacím kódom (majiteľ elektromobilu) je chystaná Tesla Roadster 2 v úvodnej limitovanej edícii (Founders Series). Tú bude pritom možné kúpiť za 215 000 € bez DPH.

Ako získať Teslu Roadster 2 zdarma?

Každému zákazníkovi, cez ktorého odporúčací kód bolo zakúpených 5 elektromobilov značky Tesla, sa minimálne od júla 2017 otvorila „tajná“ úroveň odporúčacieho programu. V rámci neho, každé ďalšie úspešné odporučenie, teda nákup vozidla cez odporúčací kód, znamenalo získanie 2 % zľavy na nákup Tesly Roadster 2 „Founders Series“.

To znamená, že za 50 odporúčaní, získa zákazník 100 % zľavu. K tomu treba samozrejme prirátať aj 5 odporúčaní, potrebných k odomknutiu tajnej úrovne.

Portál Electrek píše, že podľa štatistík Teslastats si pripísalo 55 a viac odporúčaní vyše 60 zákazníkov (66 od 5/2017), vďaka čomu dostanú Teslu Roadster 2 zdarma. Podľa Electrek dá pritom Tesla viac ako 20 (22 od 5/2017) z nich dokonca 2 tieto vozidlá zdarma, nakoľko tí dosiahli minimálne 105 odporúčaní.

Značné náklady na Tesla Referral Program

Hodnota len tejto jednej provízie tak dosiahne takmer 19 miliónov € a nie o moc menšie náklady na jej zabezpečenie. Keď k tomu prirátame náklady na ďalšie provízne ceny a bonusy (viac…), ktoré získajú noví zákazníci za to, že nakúpili cez odporúčací kód, nie je zrušenie Tesla Referral Programu až takým prekvapením.

A to hlavne v tomto období, kedy sa predáva Tesla Model 3 ako „teplé rožky“. A podobný vývoj sa dá očakávať aj v budúcnosti. Slová Elona Muska o tom, že odporúčací program značne navyšuje náklady vynaložené na vozidlá, najmä na Model 3, sú tak určite opodstatnené. Na druhej strane bol tento program pre Teslu určite prínosom, a to zrejme minimálne do spustenia predaja jej novinky.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 dokáže vzlietnuť, tvrdí Elon Musk
Tesla Roadster 2 vyrážala pasažierom počas akcelerácie dych | Zostrih
“Zrýchlenie Tesly Roadster 2 nás dostalo do trápnej situácie,” hovorí šéf Koenigsegg

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár