Šialene rýchla Tesla Roadster 2 s dojazdom 1 000 km sa zrejme začína približovať

4

V prípade chystaného šialene rýchleho modelu Tesla Roadster 2 s avizovaným dojazdom 1 000 km a možnosťou dovybavenia o malé raketové motory od SpaceX sa zrejme začali hýbať ľady. Dočkať by sme sa ho pritom mohli budúci rok.

V roku 2017 Tesla šokovala celý svet, keď spolu s očakávaným ťahačom Tesla Semi predstavila aj prototyp hyper-športového modelu Tesla Roadster 2, o ktorom nemala verejnosť tušenie. V tom čase bolo avizované, že na trh dorazí v roku 2020.

V prípade Tesly nie je nič neobvyklé, že sa príchod jej elektromobilov oneskorí, aj keď Tesla Model Y prišla na trh prekvapivo skôr, ako bolo pôvodne na pláne. A v priebehu času, po oznámení modelov Model Y a Cybertruck, sa Roadster stal menej prioritným.

Na základe vyjadrení Elona Muska z júla by mala ísť Tesla Roadster 2 so sľubovanou maximálnou rýchlosťou cez 400 km/h, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 2,1 s, krútiacim momentom 10 000 Nm, batériou s kapacitou 200 kWh či dojazdom 1 000 km (EPA) do výroby niekedy medzi júlom 2021 a januárom 2022.

Niečo sa zrejme deje

No a po dlhšej dobe sa konečne objavili nejaké aktivity ohľadom tohto modelu, ktorý považuje Musk za čerešničku na torte. Tie sa točia okolo zákazníkov, ktorí v rámci Tesla Referral Program získali na Roadster 2 zľavu. Mnohí pritom dostanú 100-percentnú zľavu a niektorí dokonca na 2 vozidlá. Celkovo Tesla bezplatne rozdá viac ako 80 týchto elektromobilov.

Fórum Tesla Owners Online cez Twitter aktuálne uviedlo, že v rámci svojho používateľského účtu Tesla spozorovalo pri oboch svojich Roadsteroch 2 štítok „Čaká na vklad“, ako keby bola zadaná objednávka. To sa neskôr zmenilo na „cena za odporučenie“, informuje Teslarati.

Electrek v tejto súvislosti zas upozorňuje, že Tesla rozposiela zákazníkom s nárokom na zľavu e-maily, v ktorých ich žiada, aby v prípade záujmu potvrdili, že si chcú uplatniť zľavu. A majú tak učiniť do 1. januára 2021.

Takže sa zdá, že ohľadom Tesly Roadster 2 sa začína niečo diať. Dúfame pritom, že čoskoro sa dozvieme viac, a to najmä z oficiálnych kanálov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 dokáže vzlietnuť, tvrdí Elon Musk
Tesla Roadster dá vodičovi schopnosti Ironmana. Vďaka rozšírenej realite
Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Toto je zatiaľ najkrajší dizajn u TESLY. Dojazd a výkon budú vrchovate spĺňať súčasné požiadavky na silné auto! Doplnenie raketami považujem za „nerozumné“ !!! Mnohí Nemci, ktorí si dožičili rýchle športové autá, jazdia tzv. „lážo-plážo“, a vychutnávajú si na diaľniciach obdiv ostatných pri „pomalej“ jazde, ktorú si tak o to viac užívajú!!!

    • Pozor! Otázku treba doplniť o to, kde je tých 10000Nm!!! Výrobcovia super BEV často uvádzajú nevyužiteľné inštalované výkony. Pritom by BEV mali byť stelesnením úspornosti a ochrany životného prostredia! Senzácie-chtíč ich ženie do astronomických technických parametrov …

Pridajte komentár