Elon Musk potvrdil, že Tesla Roadster 2 bude „dovybavená“ o raketové motory

3

Dávnejšie reči o prídavných raketových motoroch pre chystaný elektromobil Tesla Roadster 2 nie sú len marketingové „kecy“, ktoré mali časom vyšumieť. Elon Musk totiž opätovne potvrdil ich použitie. A to v rámci televíznej relácie.

Už čoskoro sa na televízne obrazovky dostane epizóda motoristickej relácie Jay Leno’s Garage, v ktorej si známy automobilový „fanatik“ Jay Leno za účasti Elona Muska zajazdil na futuristickom elektrickom pickupe Tesla Cybertruck.

Leno sa však nevyhol ani téme ďalšie šialeného elektromobiluTesla Roadster 2, ktorý sa môže stať najrýchlejším sériovým automobilom na svete. A to aj vďaka prídavným raketovým motorom od ďalšej firmy Elona Muska – aerokozmickej spoločnosti SpaceX.

Leno začína postupne odhaľovať niektoré z informácií, ktoré mu dalo natáčanie najnovšej epizódy svojej motoristickej relácie, pričom jej stredobodom boli Tesla Cybertruck a Elon Musk. Ide tak o skvelé promo relácie, ktorá bude odvysielaná 27. mája.

V rámci podcastu Spike’s Car Radio, v ktorom bol Jay Leno hosťom, dostal tento automobilový fanatik otázku, ako sa jazdí v pickupe od Tesly.

„Je to veľmi podobné Tesle. Je to veľmi rýchle, veľmi zaujímavé. Niektorí ľudia majú radi dizajn vozidla, iní nie. Jedna vec, čo robí, je, že mení vaše vnímanie pickupov, ktoré vyzerajú rovnako od…? 1930? Tie majú v zásade obrovskú masku chladiča s nejakou formou prvkov pôsobiacich agresívne. Toto (Cybertruck) vyzerá inak ako všetko, čo ste doteraz videli,“ povedal Leno a dodal, že pri Cybertrucku pôsobia všetky autá staromódne.

Ešte extrémnejší Roadster 2

A aktuálne Tesmanian informuje, že Musk sa s Lenom rozprával aj o chystanej extrémne rýchlej Tesle Roadster 2. Musk pritom potvrdil už dávnejšie správy, že Roadster 2 bude dostupný aj s raketovými motormi. Tie Tesla ponúkne v rámci voliteľnej výbavy. Pôjde pritom o pomocné motory na studený plyn od SpaceX.

Tie budú využívať aj tlakovú nádobu so stlačeným vzduchom, ktorá nahradí zadné sedadlá vozidla. Takže tí, ktorí budú chcieť špeciálny doplnkový pohon, budú musieť obetovať 2 miesta na sedenie.

Výbavový balík „SpaceX“ bude obsahovať okrem iného 10 malých raketových motorov, ktoré majú dramaticky zlepšiť zrýchlenie, maximálnu rýchlosť, brzdenie aj zatáčanie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 dokáže vzlietnuť, tvrdí Elon Musk
Tesla Roadster dá vodičovi schopnosti Ironmana. Vďaka rozšírenej realite
Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár