Raketové motory Tesly Roadster 2 sa budú ukrývať pod „ŠPZ-kou“

1

Elon Musk pridal ďalšiu časť do „skladačky“ okolo extrémneho športiaka Tesla Roadster 2. Balík výbavy s raketovými motormi od SpaceX bude podľa neho v rámci vozidla decentne zabudovaný. Takže z ríše sci-fi bude zrejme len rýchlosť a nie vzhľad.

Už vieme, že Tesla Roadster 2 bude pekelne rýchla aj v základnej verzii. A to aj napriek nedávnej korekcii zrýchlenia 0 – 60 mph (97 km/h) z 2,1 s na 1,9 s. Avšak magickú hranicu pod 2 sekundy určite prekoná so špeciálnym balíkom výbavy „SpaceX“.

Jeho súčasťou má byť aj 10 raketových motorov. Podľa prvotných vyjadrení Elona Muska má či malo ísť o malé motory usporiadané „okolo“ auta. Postarať sa majú o lepšie zrýchlenie, brzdenie, zatáčanie a vyššiu maximálnu rýchlosť. Dodal, že možno dokonca umožnia Roadsteru vzlietnuť, ak to bude bezpečné, čo potvrdil aj neskôr.

Konkrétne by mali byť použité adaptabilné motory na studený plyn, ktoré používa v rámci 2. stupňa raketa Falcon 9. Tie budú doplnené o elektrické čerpadlo na dopĺňanie vzduchu zo špeciálnej kompozitnej tlakovej nádoby COPV. Vďaka tomu bude mať elektromobil permanentne dostupný maximálny výkon pohonnej jednotky.

„Rakety“ zhltnú 2 miesta na sedenie

Musk tiež povedal, že doplnkový pohon si vyžiada miesto v oblasti zadného radu sedadiel, takže táto verzia bude len 2-miestna. Nevedeli sme však, ako ovplyvnia tieto špeciálne motory exteriér vozidla. A to dalo priestor šikovným grafikom a dizajnérom, aby realizovali svoje bujné či zábavné predstavy, o čom svedčia aj nasledujúce obrázky od Charlieho Nghiema z Charlie Automotive.

Rafinovanosť namiesto sci-fi

Vďaka týmto obrázkom aktuálne Elon Musk prezradil nové informácie ohľadom vzhľadu Tesly Roadster 2 s raketovými motormi. „Raketový balík SpaceX bude rafinovaný. Ukrytý za tabuľkou s evidenčným číslom,“ povedal cez Twitter. Takže žiadne exteriérové sci-fi sa nekoná.

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Tesla Roadster 2 tak bude zrejme aspoň na oko pôsobiť ako bežný športový roadster, ktorý však dokáže svojou rýchlosťou šokovať pasažierov ešte viac ako jej skorý prototyp z nasledujúceho videa.

Zdroj titulného ilustračného obrázku: Charlie Automotive/Instagram

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 bude mať vyšší dojazd ako sľubovaných 1 000 km
1 900-koňový vyzývateľ Tesly Roadster 2 je dostupný na predobjednávku
Ako rýchla by mohla byť Tesla Roadster 2 s raketovými motormi od SpaceX?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár