Nové detailné fotografie a farby Tesly Roadster 2, plus video z testovania akcelerácie

0

Najrýchlejší športový automobil sveta, Tesla Roadster 2, sme už mali možnosť vidieť mimo záznamov z jeho predstavenia aj v bežnej premávke. Avšak aktuálne máme k dispozícií jeho najdetailnejšie fotografie, a to priamo zo sídla spoločnosti Tesla. Roadster 2. generácie si môžeme taktiež pozrieť v nových farebných odtieňoch. A aby toho nebolo málo, elektrický superšport bol natočený pri akcelerácii na skúšobnej dráhe vo Fremonte.

Vďaka fanúšikovi Tesly, ktorý mal možnosť navštíviť centrálu Tesly v Palo Alto, máme dispozícii detailné fotografie elektromobilu kalifornskej značky s najextrémnejšími špecifikáciami. Okrem pohľadu na zaujímavo tvarované krivky vozidla a sparťanský interiér môžeme vidieť aj zaujímavo riešené umiestnenie kamier, ktoré plnia funkciu spätných zrkadiel. Tie sú totiž umiestnené v postranných aerodynamických výduchoch vzduchu.

V nových farbách

Tesla vyrobila zatiaľ len dva prototypy modelu Roadster 2. Jeden z nich je červený, druhý šedý. Vďaka čitateľovi portálu Electrek si však môžeme pozrieť, ako by vyzeral Roadster v iných farebných odtieňoch. Tak nech sa páči, vyberte si farbu pre svoju Teslu Roadster 2. 🙂

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda vo svojej reklame na model Superb paroduje vyslanie Tesly Roadster na Mars | VIDEO
Tesla Roadster: Všetko, čo potrebujete vedieť o 2. generácii
Nová Tesla Roadster spozorovaná a odfotografovaná v rámci bežnej premávky

Ktorá sa vám najviac pozdáva?

Šprint na testovacej dráhe

A aby toho nebolo málo, Shehryarovi Khanovi sa podarilo natočiť impozantné zrýchlenie Roadstera z nulovej rýchlosti. A to na testovacej dráhe vo Fremonte. Zdá sa však, že by bol ešte rýchlejší nebyť prvotného preklzu kolies. Podľa Elona Muska akceleruje prototyp Tesly Roadster 2 na 60 MPH (97 km/h) za 1,9 sekundy. Dodáva však, že bude dostupná aj vyššia verzia s ešte lepšími dynamickými vlastnosťami. Máme sa tak na čo tešiť.

Tesla Roadster 2 špecifikácie

Typ: roadster (presklená strecha), 2+2 miesta na sedenie
Pohon: plne elektrický, obe nápravy (AWD – 4×4), 3 elektromotory
Krútiaci moment: 10 000 Nm
Maximálna rýchlosť: viac ako 400 km/h
Zrýchlenie (0 – 100 km/h): 1,97 s
Zrýchlenie (0 – 160 km/h): 4,2 s
Zrýchlenie (0 – 400 m): 8,9 s
Kapacita batérie: 200 kWh
Dojazd: 1 000 km (EPA)

Zdroje: Teslarati, Electrek, Shehryar Khano/Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár