Sľubované európske prekvapenie od Tesly minimálne z časti odhalené

0

Pred pár dňami zverejnila Tesla upútavku, ktorou avizovala prekvapenie na exkluzívnej autoshow v Bazileji. Vtedy sme si zašpekulovali, čo by mohlo byť sľúbeným prekvapením. Možnosť považovaná za najpravdepodobnejšiu sa napokon ukázal byť minimálne z časti pravdivá.

K oficiálnemu odhaleniu prekvapenia od Tesly má dôjsť síce neskôr v priebehu tohto dňa, na verejnosť však prenikli fotografie „teasovaného“ vozidla. Je ním extrémna Tesla Roadster 2 bielej farby. Zatiaľ tak nevieme, či je oným prekvapením samotné predstavenie tohto športového elektromobilu v Európe alebo sa dočkáme odhalenia nejakej novinky, ktorá s ním súvisí.

„Dodatočné“ novinky?

Dodatočnou novinkou by mohlo byť predstavenie príplatkového raketového pohonu. Tesla Roadster 2 bude totiž dostupná aj s balíkom výbavy SpaceX, ktorý obsahuje 10 malých raketových motorov. Taktiež to môže byť demonštrácia sľúbenej virtuálnej reality, ktorá má dať vodičovi schopnosti Ironmana, aby dokázal zvládnuť obrovský výkon elektromobilu.

tesla roadster 2 europa

Zdroj: bluewin.ch

V hre môže byť aj odhalenie inovovaného interiéru, nakoľko sa Elon Musk nedávno vyjadril, že interiér sériového Roadstera sa bude líšiť od konceptu predstaveného minulý rok. Ten má byť podľa neho lepší a navrhnutý s dôrazom na detail.

Ako sme už spomínali, prekvapením môže byť samotné predstavenie Tesly Roadster 2 na starom kontinente. To sa môže v kontexte veľkých očakávaní typu odhalenia úplne nového koncepčného modelu máliť, treba si však uvedomiť, že tento extrémne rýchly prototyp bolo doteraz možné vidieť naživo len v USA.

Potenciálni európski zákazníci si tak môžu prísť „ošahať“ hyperauto so zrýchlením z 0 na 60 MPH (97 km/h) za 1,9 sekundy a „maximálkou“ cez 400 km/h, ktoré bude stáť 200 až 250 (limitovaná „founders“ séria) tisíc dolárov.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
„Tesla Roadster 2 nás dostala do trápnej situácie,” hovorí šéf Koenigsegg
Tesla zrejme začala vyrábať prvé Modely 3 určené pre Európu
Elon Musk poskytol nové informácia o extrémnej Tesle Roadster 2

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Bluewin

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár