Tesla Roadster 2 bude mať vyšší dojazd ako sľubovaných 1 000 km

0

Tesla Roadster 2 má byť najrýchlejším sériovo vyrábaným automobilom na svete. Vynikať však má aj v oblasti dojazdu či spôsobe otvárania dverí.

Po dlhšej dobe sa objavili novinky ohľadom 2. generácie modelu Tesla Roadster, ktorý bol prvým elektromobilom značky. Nový prototyp bol predstavený v roku 2017, pričom Tesla uviedla, že má dojazd 1 000 km. Sériový model však má ponúknuť viac. A nielen to. Aktuálne máme možnosť vidieť, akým spôsobom by mohlo byť riešené otváranie dverí, ako aj zadný rad sedadiel.

Teslarati uvádza, že prezident automobilovej divízie spoločnosti Tesla Jerome Guillen sa nedávno nechal počuť, že batérie a ďalšie komponenty ich vozidiel, sú v neustálom vývoji. Dôkazom týchto tvrdení je aj nedávne predstavenie vylepšených vlajkových lodí Tesla Model S a Model X.

Tie dostali účinnejšiu pohonnú jednotku, ktorá predĺžila ich dojazd o viac ako 10 %, pri zachovaní rovnakej kapacity batérie. A tento upgrade inšpiroval novinára Ryana McCaffreya, aby sa cez Twitter spýtal Elona Muska, či bude mať zvýšenie efektivity týchto modelov nejaký dosah aj na Teslu Roadster 2 a jej dojazd. Elon na to odpovedal stručne: „Dojazd bude nad 1 000 km.“

Ak sa vám to zdá nereálne, pripomíname, že Roadster 2 bude vybavený 200 kWh batériou. Tesla Model 3 so 75 kWh batériou pritom zvládne 500 km, a to podľa realistického cyklu EPA, vynovený, veľký a ťažký Model S so 100 kWh batériou zas takmer 600 km (EPA). Zvýšenie dojazdu Roadstera by tak nemuselo byť len kozmetické. Podrobnejšie informácie o Tesle Roadster 2… 

Otváranie dverí „svajpom“

Tesla celkom rada vystavuje prototypy nového Roadstera, veď prečo nie, a tak mohol jeden z fanúšikov natočiť zaujímavé video, ktoré zachytáva doteraz nevídané otváranie dverí, drobné rýchlomery pred vodičom a spolujazdcom, ako aj zadný rad sedadiel.

Ako máme možnosť vidieť, aktuálny prototyp modelu Tesla Roadster 2 sa otvára pomocou jediného prsta. Stačí pritom prejsť po ploche snímača, ktorý sa nachádza na B-stĺpiku a dvere sa samé pootvoria. Fungujú teda na princípe „swipe-u“.

Samozrejme v tejto chvíli nemôžeme s istotou povedať, že rovnaké riešenie sa objaví aj v sériovom modeli. Takýto či podobný princíp je však pravdepodobný, nakoľko nevyžaduje použitie kľučiek, ktoré by narušili aerodynamiku vozidla. Nepredpokladáme pritom, že Tesla využije podobné riešenie ako pri Modeli S, a to automaticky vysúvateľné kľučky, keďže tento systém je náchylný na poruchy. Systém Modelu 3 je zas menej komfortný.

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 dokáže vzlietnuť, tvrdí Elon Musk
Tesla “rozdá” vyše 80 elektromobilov Roadster 2 v hodnote 19 mil. €
Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár