Elon Musk poskytol nové informácia o extrémnej Tesle Roadster 2

1

Druhá generácie Tesly Roadster je celkom v kurze. Elon Musk totiž opäť prezradil nové informácie v súvislosti s týmto extrémnym športiakom. Tie sa týkajú obrovskej batérie, miesta v interiéri a kamier namiesto spätných zrkadiel.

Tesla Roadster 2 bude zdá sa stelesnené elektrické „sci-fi“ na kolesách. Veď za príplatok bude možné doobjenať 10 raketových motorov od SpaceX a bude obsahovať rozšírenú realitu, ktorá má dať vodičovi schopnosti „Ironmana“, pričom sa môžeme tešiť na ešte „lepší“ futuristický interiér.

Produkčná verzia bude lepšia aj vďaka novej batérii

Aktuálne Elon Musk potvrdil, že nový Roadster bude vybavený obrovskou 200 kWh batériou. Tá však má byť obrovskou iba po stránke kapacity. Po fyzickej stránke sa má jednať o oveľa kompaktnejší akumulátor, ako by sme čakali.

Batériu športiaka si máme predstaviť ako dve na sebe položené vrstvy batériových článkov Tesly Model S P100D. Zdvojnásobí sa v postate len výška batériových článkov s príslušnými kontaktmi. Zvyšok celého batériového balenia ostane takmer rovnaký. Z tohto dôvodu bude mať batéria Rodstera rovnakú dĺžku a šírku, pričom jej hrúbka má narásť len o 10 až 12,5 cm.

Vďaka tomu má byť v kabíne dostatok miesta aj pre cestujúcich vyššieho vzrastu. Pohodlie v ňom nájdu aj postavy, ktorých výška sa pohybuje od 185 do 193 cm, čo otestoval na vlastnej koži Elon Musk, jeho brat Kimbal aj šéfdizajnér Tesly Franz von Holzhausen. Musk taktiež povedal, že produkčná verzia Tesly Roadster 2 bude pravdepodobne lepšia ako predstavený koncept, a to vďaka novším batériovým článkom.

Kamery namiesto „späťákov“ a obídenie zákona

Elon sa taktiež rozhovoril o kamerovom systéme, ktorý by mohol nahradiť klasické postranné spätné zrkadlá. Spomínal, že virtuálne „kamerové“ zrkadlá sa snažil presadiť už do Tesly Model X, avšak nedostal na to povolenie od úradov. Konkurenčné Audi má svoj model e-tron na vybraných trhoch, kde to je legislatívne možné, dodávať s virtuálnymi zrkadlami.

Aktuálne Musk hovorí, že podľa zákona je výrobca povinný na svoje vozidlá montovať štandardizované spätné zrkadlá. Verí, že to však nie je povinnosťou pre samotných majiteľov. To by mohlo znamenať, že vozidlá by sa mohli dodávať s „klasikou“, pričom kamerový systém  by mohol byť inštalovaný dodatočne.

Podľa šéfa Tesly by kamerový systém mohol zlepšiť aerodynamiku vozidla natoľko, že by sa pri diaľničnej rýchlosti zvýšil dojazd o 5 %.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla chystá elektromobil za 22 000 €, hovorí Elon Musk
Tesla údajne obchoduje s drogami. Naberajú nezmysly na obrátkach?
16 zaujímavostí z cesty Tesly Roadster vesmírom. Hrozí jej zrážka so Zemou?

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár