Tesla opäť ponúka provízie v podobe áut a vraj aj 3-ročné nabíjanie zdarma

0

Tesla oznamuje, že „vzkriesila“ svoj odporúčací program „Tesla Referral Program„, v rámci ktorého je možné vyhrať jej elektromobily. Taktiež sa objavili neoficiálne informácie, že zákazníci budú môcť získať bezplatné nabíjanie v sieti Supercharger až na 3 roky zdarma.

Spoločnosť Tesla ukončila vo februári svoj takmer 4 roky trvajúci program odporúčania vozidiel, vďaka ktorému mohli získať existujúci aj noví zákazníci veľmi hodnotné provízie a bonusy. Napríklad aj Teslu Roadster 2 v hodnote 250 000 $.

Hlavným dôvodom jeho ukončenia bolo podľa Elona Muska to, že Tesla Referral Program značne navyšoval náklady vynaložené na vozidlá, najmä na Teslu Model 3. Veď existujúci zákazník mohol okrem spomínaného vozidla Roadster za úspešné odporučenie získať napríklad aj originálne disky kolies, “signature” nabíjací wallbox HPWC s podpisom Elona Muska, pozvánky na podujatia, kde Tesla predstavuje svoje nové produkty (vrátane úhrady nákladov), 1 000 €, poukážky na nákup v Tesla shope či vyvezenie vlastnej fotografie do vesmíru.

Nový zákazník, ktorý kúpil vozidlo cez odporúčací kód existujúce zákazníka zas získal zľavu 1 000 € či neskôr možnosť bezplatného nabíjania v sieti Tesla Supercharger. Elon Musk aktuálne hovorí, že Tesla Referral Program bolo možné obnoviť vďaka jeho reštrukturalizácii, pričom po novom už tak masívne nezaťaží rozpočet spoločnosti.

Získať je možné Model Y a Roadster 2

„Ceny“ sú však nemenej zaujímavé. V rámci zrealizovaného nákupu vozidla Tesla získa nový, ako aj existujúci zákazník, ktorý odporučil vozidlo, bezplatné nabíjanie v sieti Supercharger (1 600 „dojazdových“ km získaných nabíjaním). Existujúci zákazník bude navyše zaradený do mesačného žrebovania o prvotnú limitovanú edíciu Tesly Model Y a štvrťročného žrebovania o prvotnú limitovanú edíciu Tesly Roadster 2.

Všetky odovzdané vozidlá pritom budú podpísané Elonom Muskom a šéfdizajnérom Tesly, Franzom Von Holzhausenom. V prípade, že zákazník, ktorý odporučil nákup, už disponuje bezplatným nabíjaním, získa namiesto 1 hneď 2 „žreby“.

3-ročné nabíjanie zdarma

Electrek aktuálne informuje, že podľa jeho zdrojov blízkych spoločnosti, Tesla ponúka vybraným zákazníkom, ktorí si kúpia nový Model S alebo Model X do konca tohto štvrťroku, bezplatné nabíjanie na 3 roky. Podmienkou však je, že musia byť vlastníkmi elektromobilu Tesla, na ktorý sa vzťahuje bezplatné nabíjanie.

Tým chce zrejme Tesla motivovať existujúcich zákazníkov k tomu, aby vymenili svoje staršie modely za nové. Ich objedanie do konca tohto mesiaca, pritom pomôže Tesle v rámci kvartálnych hospodárskych výsledkov.

 Zdroj titulnej fotografie: Ben Sullins/Teslanomics

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla “rozdá” vyše 80 elektromobilov Roadster 2 v hodnote 19 mil. €
Tesla znižuje ceny nabíjania pár dní po ich zvýšení. Vypočula zákazníkov
Nový Tesla Supercharger má výkon 250 kW. Nabíjací čas skráti o polovicu!

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár