Tesla zažila historicky najúspešnejší štvrťrok z hľadiska produkcie. Koľko vozidiel vyrobila?

0

Spoločnosť Tesla má množstvo dôvodov na oslavy. Potom ako dosiahla svoj produkčný cieľ pre Model 3 (5 000 ks týždenne) sa pochválila rekordnými číslami, ktoré dosiahla v 2. kvartáli tohto roku. Ten bol v jej 15-ročnej histórií jednoznačne najlepším z hľadiska vyrobených a dodaných vozidiel.

Neuveriteľný 55 % rast

Tesla zažíva úspešný rok. Už v prvom štvrťroku sa jej podarilo dosiahnuť rekordnú produkciu a dodávky vozidiel. V druhom štvrťroku tieto čísla navýšila o neuveriteľných 55 %. Pomohla jej k tomu najmä zvýšená miera produkcie Modelu 3 z 2 000 na 5 000 ks (platí pre posledné týždne v rámci kvartálov).

V 2. štvrťroku vyrobila Tesla celkovo 53 339 elektromobilov. Po prvýkrát sa jej podarilo vyrobiť viac vozidiel Tesla Model 3 (28 578 ks) ako vozidiel Tesla Model S a Model X dohromady (24 761). Zákazníkom bolo v tomto období dodaných 40 740 vozidiel. Z toho bolo 18 440 ks Modelu 3, 10 930 ks Modelu S a 11 370 ks Modelu X.

Výrobná linka pod stanom sa činila

Ako sme vás už informovali, pre dosiahnutie produkčného cieľa pre Model 3, postavila Tesla v areáli fremontskej továrne stan, v rámci ktorého nainštalovala novú výrobnú linku. Spoločnosť teraz uvádza, že linka v provizórnom stane sa v poslednom týždni 2. štvrťroku podieľala na produkcii Modelu 3 dvadsiatimi percentami. A to pri rovnakej produkčnej kvalite, ako v prípade zabehnutej linky v továrni.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Tesla sa dnes stala skutočnou automobilkou,“ hovorí Musk. Vďaka čomu?
Koľko by ste zarobili, keby ste si kúpili prvé akcie Tesly presne pred 8 rokmi?
“Tesla-sabotér” chce vyzbierať 500 000 $, aby sa mohol brániť “krivým” obvineniam

V očakávaní historického zisku

Hlavná linka v továrni má byť už čoskoro schopná sama vyrábať 5 000 ks týždenne. Tesla očakáva, že koncom budúceho mesiaca bude schopná vyrábať dokopy 6 000 ks Modelu 3 za týždeň. To jej má zabezpečiť ziskovosť v 3. a 4. štvrťroku. Stalo by sa tak prvýkrát v jej 15-ročnej histórii. 

420 000 nevybavených rezervácií

Tesla taktiež informovala o počte nevybavených rezervácií. Aktuálne ich eviduje okolo 420 000. Spoločnosť po dodaní výstavných vozidiel Model 3 do svojich showroomov očakáva, že objednávky budú rásť tak rýchlo, že nebude schopná rovnakého tempa výroby. To je dobrá správa pre investorov, horšia však už pre zákazníkov.

Zdroj: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár