Tesla v 1. štvrťroku 2018 s rekordnou produkciou a dodávkami, vrátane najpredávanejšieho Modelu 3

2

Minulý týždeň hodnota spoločnosti Tesla na akciovom trhu pomerne výrazne klesala. Dnes je však všetko inak. A to aj vďaka informáciám o rekordnej produkcii a dodávkam všetkých troch modelov značky či inštalácii prvých solárnych striech. Model 3 navyše prekročil produkciu 2 000 ks týždenne a už čoskoro to má byť oveľa lepšie.

Pokles hodnoty akcií spoločnosti zdá sa s Elonom Muskom nič neurobil. Dôkazom je prvo-aprílový žart na túto tému. Elon je aj ekonóm a podobné výkyvy považuje za bežné. Nie úplne bežné je však to, že sa Tesle podarilo dosiahnuť už 2. štvrťrok po sebe rekordnú produkciu a dodávky svojich vozidiel.

Rekordná produkcia a dodávky v číslach

V 1. štvrťroku 2018 sa podarilo Tesle vyrobiť historicky najviac vozidiel, a to 34 494. Tesla Model 3 sa pritom podieľala na tomto čísle až 9 766 kusmi. V tomto období Tesla doručila svojim zákazníkom celkovo 29 980 vozidiel (Model S – 11 730 ks, Model X – 10 070 ks, Model 3 – 8 180 ks).

Výroba Modelu 3 na maxime a na vzostupe

Výroba Tesly Model 3 v počte 9 766 ks za 3 mesiace nie je v kontexte pôvodných plánov žiadnym zázrakom. Na druhej strane sa potvrdil uniknutý e-mail od Elona Muska, ktorý informoval o aktuálnej produkcii 2 000 vozidiel týždenne. Tesla vo svojom oficiálnom stanovisku uvádza, že za posledných 7 dní vyrobila 2 020 ks.

tesla model 3 produkcia

Taktiež zverejnila svoje produkčné odhady pre ďalšie obdobie. Tie hovoria o tom, že jej cieľom je do 3 mesiacov vyrábať cca 5 000 ks týždenne, čo bol „dávny“ pôvodný plán pre koniec roka 2017.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Pozrite sa, ako vyzerá Tesla Model 3 šéfdizajnéra, ktorý ju navrhol | FOTO
Tesla začala inštalovať solárnu strechu bežným zákazníkom. Takto vyzerá jedna z prvých
Oficiálne stanovisko Tesly k smrteľnej nehode Modelu X. “Autopilot bol aktívny”

Tesla Model 3 najpredávanejším elektromobilom v USA

Spoločnosť Tesla tiež potvrdila, že Model 3 sa stal v 1. štvrťroku 2018 najpredávanejším elektromobilom v USA. Na ďalších 2 miestach by mali byť podľa neoficiálnych informácií zvyšné modely kalifornskej značky, teda S a X. Štvrtý by mal byť Chevrolet Bolt s 3 375 predanými kusmi.

Zdroje: Tesla, Electrek, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Som veľmi rád, že sa Tesle podarilo zvýšiť produkciu
    Modelu 3. Tým pádom by sme boli bližšie k zahájeniu
    výroby Modelu Y, na ktorý som veľmi zvedavý.

Pridajte komentár