Elon Musk priznal, že Tesla čelila hrozbe „smrti“. Kvôli Modelu 3

0

Elon Musk v nedávnom rozhovore prezentoval zaujímavú informáciu. Spoločnosť Tesla mala byť podľa jeho slov len niekoľko týždňov od „smrti“. Kvôli problémom spával v továrni a pracoval 120 hodín týždenne. Čo bolo za tým?

„Tesla čelila vážnej hrozbe smrti v dôsledku objemu produkcie Modelu 3. Peniaze zo spoločnosti vytekali šialene rýchlo. Ak by sa tieto problémy nevyriešili v krátkom čase, zomreli by sme do niekoľkých týždňov. Bolo to extrémne náročné,“ povedal šéf Tesly pre Axios.

Ako vieme, Tesla Model 3 je kľúčovým produktom spoločnosti v rámci tzv. Master plánu Elona Muska. Jedná sa o prvý elektromobil značky, určený pre širší okruh zákazníkov. Z tohto dôvodu musela Tesla investovať obrovské peniaze do masovej produkcie Modelu 3. A aby Tesla neprichádzala o ďalšie peniaze, musela dosiahnuť istý objem produkcie, ktorým by znížila výrobné náklady na potrebnú úroveň

Už od počiatku sa však potýkala s produkčnými problémami, dôsledkom čoho sa jej nedarilo napĺňať pôvodné výrobné plány. Problémy pramenili z nevyladenej produkčnej linky, pričom v tejto súvislosti Musk v minulosti priznal, že výroba bola „preautomatizovaná“. Ďalším problémom mali byť batérie, ktoré sa vyrábali v závode Tesla Gigafactory 1.

Musk spával v továrni

Spoločnosť sa taktiež potýkala s nedostatočnou počiatočnou kvalitou produkcie a problémami v dodávateľskom reťazci, čo ju takisto stálo nemalé peniaze. Elon Musk tiež priznal, že v najkritickejšom období dokonca prespával v továrni, kde sa Model 3 vyrábal.

V to čase pracoval údajne 120 hodín týždenne, pričom sa vyjadril, že to nikomu neodporúča. „Je to veľmi bolestivé, neprospieva to mozgu ani srdcu,“ dodal.

Všetko sa však zdá sa zlomilo koncom júna, kedy sa Tesle podarilo dosiahnuť jeden z hlavných cieľov, a to objem produkcie na úrovni 5 000 ks týždenne. Ten by sa mal aktuálne blížiť k 7 000 ks za týždeň. Finálny plán je pritom 10 000 ks týždenne.

Obrovský predajný úspech

Aktuálne sa už Tesla teší obrovskému predajnému úspechu. Veď Tesla Model 3 patrí v USA k najpredávanejším modelom bez ohľadu na typ pohonu. Aj vďaka nej sa spoločnosti podarilo prekonať celkové predaje automobiliek ako Mercedes-Benz a Jaguar a dosiahnuť po dlhej dobe zisk.

Obrovské príležitosti

A to Teslu Model 3 ešte len čaká expanzia na svetové trhy mimo Severnej Ameriky. Tá má byť zahájená prvými dodávkami koncom februára či v marci, pričom sa týka aj Európy a Číny. A ďalšie modely Tesla sú na ceste. A to Model Y, Semi, Pickup a Roadster 2.

Produkčné problémy by sa v ich prípade podľa Tesly už nemali opakovať, pretože výroba Modelu 3 bola pre ňu dostatočným poučením. Veríme, že to tak bude, držíme Tesle palce a tešíme sa nové modely.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Výrobná kvalita Tesly Model 3 ide významne hore | GRAF
Tesla reaguje na problémy Modelu 3 v chladnom počasí softvérovou aktualizáciou
Tesla musela údajne prepracovať väčšinu Modelov 3 z “míľnikového” týždňa

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár