Tesla sa napokon nebude privatizovať. Elon Musk vysvetľuje prečo

0

Elon Musk pred pár hodinami uverejnil na oficiálnom blogu Tesly správu o tom, že spoločnosť napokon ostáva verejnou. Čo ho viedlo k zmene názoru?

7. augusta Elon Musk napísal tweet, že zvažuje prevzatie Tesly do súkromného vlastníctva, pričom má zabezpečený potrebný kapitál. To samozrejme vyvolalo obrovský rozruch. Jeho dôvody, ktoré nájdete rozpísané v našom ďalšom článku, rozhodne dávali zmysel. Aktuálne však vysvetľuje, prečo napokon nedôjde k privatizácii spoločnosti.

Elon na úvod uvádza, že bolo dôležité zistiť, či súčasní investori Tesly, považujú prípadnú transformáciu na súkromnú spoločnosť za dobrý strategický krok. Okrem toho svoj zámer konzultoval s najvýznamnejšími svetovými spoločnosťami ako Goldman Sachs, Morgan Stanley a Silver Lake, ktoré majú v tejto oblasti obrovské skúsenosti.

Na základe všetkých diskusií, ktoré absolvoval v uplynulých týždňoch, zistil niekoľko dôležitých vecí:

  • Väčšina akcionárov sa domnieva, že Tesla je lepšia ako verejná spoločnosť. Viacerí z nich uviedli, že by mali problém s investičnými obmedzeniami, ktoré by priniesla transformácia na súkromnú spoločnosť. Na druhej strane, väčšina akcionárov sa vyjadrila, že by zostala v Tesle aj po jej privatizácii, aj keď s tým neboli úplne stotožnení.
  • Napriek tomu, že si uvedomoval náročnosť takejto transformácie, bolo by to časovo oveľa náročnejšie a rušivejšie, ako očakával. A to si nemôže Tesla v súčasnej dobe dovoliť, nakoľko sa chce stať ziskovou a finančne stabilnou, pričom sa sústreďuje na zvyšovanie produkcie Tesly Model 3.
  • Potvrdilo sa Muskove presvedčenie, že Tesla by mohla získať dostatočné množstvo kapitálu na svoju transformáciu na súkromnú spoločnosť.

„Po zvážení všetkých týchto faktorov, som na včerajšom stretnutí predstavenstva spoločnosti Tesla povedal, že verím, že pre spoločnosť bude lepšie, keď zostane verejnou. A správna rada s tým súhlasila,“ dodal Musk.

Zdroj: Elon Musk cez tesla.com, titulná fotografia: Tesla Owners Club Belgium/Flickr (CC BY 2.0)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla a Apple by si mohli vzájomne pomôcť, hovorí investor
Továreň spoločnosti Tesla zachvátil požiar. Príčina sa vyšetruje
Najväčšia batéria sveta od Tesly ušetrila za pol roka 9 miliónov $

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár