Masívne prepúšťanie v Tesle? Nové skutočnosti upravujú obraz

3

Dnes obletela svet správa, že Tesla sa údajne chystá prepustiť 10 % svojich zamestnancov, čo by predstavovalo okolo 11 000 ľudí. Najnovší údajný Muskov e-mail však prináša na túto záležitosť nový pohľad.

Šéf Tesly v ostatnej dobe spomínal aj hospodársku recesiu. Napr. pred týždňom pritom uviedol, že to môže byť aj dobrá vec, pretože „na bláznov pršali peniaze už príliš dlho“. Niektoré bankroty sú podľa neho nevyhnutnosťou. Taktiež povedal, že vďaka proticovidovým opatreniam, kvôli ktorým museli mnohí zostať doma, nadobudli niektorí zamestnanci mylné presvedčenie, že netreba tvrdo pracovať. „Prichádza však tvrdé prebudenie,“ dodal.

Krátko na to sa objavili znenia údajných e-mailov Elona Muska adresovaných vedúcim pracovníkom spoločnosti Tesla, ktorých hlavným posolstvom malo byť, že „práca na diaľku už nie je akceptovateľná“, o čom informoval Electrek. V jednom z nich sa pritom uvádzalo, že ak sa zamestnanec nedostaví do kancelárie, bude sa predpokladať, že odstúpil.

Dnes zas prišla agentúra Reuters so správou, v ktorej tvrdí, že videla ďalší Muskov e-mail adresovaný vedúcim zamestnancom, a to s predmetom vyzývajúcim k ukončeniu prijímania nových zamestnancov. V ňom mal Elon Musk uviesť, že má „veľmi zlý pocit“ z ekonomiky, a preto je potrebné zrušiť 10 % pracovných miest. To by znamenalo, že o prácu príde cca 11 000 ľudí, keďže Tesla mala mať k aprílu tohto roku 110 000 zamestnancov.

No a ako aktuálne upozornil web Teslarati, pred pár hodinami zverejnil Whole Mars Catalog screen ďalšieho údajného Muskovho e-mailu, tentokrát adresovaného všetkým zamestnancom, ktorý by mohol uvádzať veci na pravú mieru. 10-% zníženie stavov sa má týkať zamestnancov poberajúcich pravidelnú mzdu a dôvodom má byť prezamestnanosť v mnohých oblastiach.

Musk mal pritom upozorniť, že sa to nevzťahuje na zamestnancov, ktorí vyrábajú autá a batérie alebo inštalujú solárne zariadenia. A dodal, že počet zamestnancov platených od hodiny sa zvýši.

Zdá sa teda, že prípadné zatiaľ oficiálne nepotvrdené prepúšťanie by sa nemalo týkať výroby. Práve naopak, tento sektor by si zrejme mohol polepšiť o spomínaných „hodinových“ zamestnancov. To by pritom nebolo prekvapením, keďže sa zdá, že dopyt po produktoch Tesla stále prevyšuje ponuku, pričom Tesla sa snaží rozširovať svoje výrobné kapacity.

Nuž, každopádne sa tiež zdá, že správa Reuters vystrašila investorov, dôsledkom čoho akcie Tesly v čase písania článku klesli cca o 9 %.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Aké platy majú bežní zamestnanci „obletovanej“ Tesly?
Stane sa Tesla najväčším výrobcom áut? Čo na to aktuálne hovorí Elon Musk?
Ďalšia továreň Tesly môže vyrásť v Indonézii. V Indii a Číne nateraz nie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. stredna trieda si elektromobil nekupi……

    „…idnes.cz/ekonomika/domaci/pavel-hrzina-cvut-elektromobilita-fotovoltaika-baterie.A220601_151115_domaci_imzv…“

    • Ten článok je extrémne klamanie čitateľov. Nech sa pozrie do Číny a uvidí ako to bude v EU o 10 rokov. Nemusí byť žiaden vedec a prognostik, stačí čítať čínske správy o súčasnom stave rozvoja EV! Alebo nech si pustí analytika The Electric Viking na YouTube.

      Bohužiaľ debiliziácia dorazila aj do vysokých škôl….

Pridajte komentár