Otvorenie predajne Tesla v Česku dáva nádej aj Slovákom

1

Z oficiálneho českého servisu Tesla sa po cca 5 mesiacoch prevádzky napokon vykľula aj predajňa – Tesla Store. Ide pritom o prvú predajňu v strednej a východnej Európe. Dočkáme sa aj na Slovensku?

Českí a zdá sa, že aj slovenskí zákazníci či zrejme tiež držitelia rezervácií na Teslu Model 3, začínajú dostávať oficiálne pozvánky na testovacie jazdy „v novo otvorenej predajni v Prahe“. V pozvánke, na ktorú upozornil napríklad aj portál Czechcrunch, tiež stojí:

„Počas vašej schôdzky sa budete mať príležitosť zoznámiť so štandardnými bezpečnostnými a komfortnými funkciami Autopilota, dozvedieť sa, ako nabíjať Teslu doma alebo na cestách a tiež zistiť, ako môže elektrické vozidlo bezproblémovo zapadnúť do vašeho životného štýlu. V prípade záujmu si môžete rezervovať testovaciu jazdu na Modeli 3, Modeli S alebo Modeli X. “ 

tesla predajna cesko

Náhľad oficiálnej pozvánky od Tesly. Zdroj: Tesla via Czechcrunch.cz

Podľa Czechcrunch prebehne otvorenie predajne 4. októbra. V tento, ako aj nasledujúci deň majú prebiehať masovejšie testovacie jazdy a všeobecná prezentácia možností pre zákazníkov Tesly. Elektromobily značky Tesla pritom dostanú oficiálne české cenovky.

Predajňa na Slovensku?

Je pravdepodobné, že česká predajňa poslúži aj slovenským záujemcom či zákazníkom, aj keď to máme bližšie do Viedne, kde taktiež pracuje český personál. Dúfame, že ten Tesla nepresťahuje do Prahy. Tiež budeme dúfať, že Tesla by mohla otvoriť predajňu aj na Slovensku.

Veď Elon Musk sa nedávno vyjadril nasledovne: „Dúfame, že budeme otvorení/dostupní (?) na Slovensku, v Chorvátsku, Srbsku a väčšine východnej Európy začiatkom budúceho roka. Konečne urobíme Nikolu Teslu hrdým, a to tým, že bude mať konečne svoje autá v krajinách svojho pôvodu.“

Stále pritom nevieme, čo tým mal šéf Tesly presne na mysli. Náš odhad bol, že pôjde minimálne o spustenie oficiálneho slovenského konfigurátora alebo spustenie konfigurátora plus otvorenie servisného centra. No a keďže Tesla behom pomerne krátkej doby „povýšila“ český servis aj na predajňu, predajňa na Slovensku by napokon nemusela byť až taká nereálna.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Na druhej strane, Tesla môže urobiť napríklad to, že v SR naozaj spustí „len“ oficiálny konfigurátor, či otvorí servis a zároveň umožní preberanie objednaných vozidiel v Česku a vo Viedni. No ale snáď presvedčia Teslu napr. aj štátne dotácie na elektromobily vo výške 8 000 €, či prípadný „lobing“ Slováka Andreja Karpathyho (pozn.: len čistá špekulácia na „odľahčenie“), ktorý je šéfom divízie Umelej inteligencie a „Autopilot Vision“ spoločnosti Tesla, za zriadenie plnohodnotnej predajne Tesla Store.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk hovorí, že Tesla má šancu na rekordný kvartál z hľadiska „predaja“ áut
Fanúšik Tesly navštívil 107 showroomov značky. Čo zistil?
Arnold Schwarzenegger „poslal“ Grete Thunberg elektromobil Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár