Navštívili sme novootvorenú českú predajňu Tesla. Čo sme zistili?

0

Tesla tak trošku nečakane a bez veľkých fanfár otvorila 3. októbra v Prahe novú predajňu. Tzv. Tesla Store sa nachádza vedľa servisného centra, ktoré je v prevádzke od apríla. Predajňu pritom nájdete na adrese Freyova 95/10, Praha – Vysočany.

Prvé dni po otvorení patrili testovacím jazdám, ktoré boli vyhradené pre držiteľov rezervácií na dlho očakávanú Teslu Model 3. Budúci týždeň však už budú môcť vyskúšať niektorú z Tesiel, ktoré boli privezené z Rakúska a Nemecka, aj ostatní záujemcovia. Stačí sa pritom zaregistrovať na stránke tesla.com/drive.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia, ktorí sa chcú len pokochať. Na druhom poschodí budovy, v ktorej Tesla sídli spoločne s predajcom prémiových vozidiel rôznych značiek – Advantage Cars, je v rámci štýlového showroomu k dispozícii Tesla Model XTesla Model 3. Oba modely sú pritom v bielej farbe.

tesla predajna cesko

Autor: Milan Klempay/Teslamagazin.sk

Pýtali sme sa aj na Slovensko

S otvorením novej predajne dostalo Česko aj svoj vlastný lokalizovaný konfigurátor, a teda aj vlastné ceny. V tejto súvislosti sme sa pritom pýtali aj na Slovensko, pričom sme dostali odpoveď, že spustenia konfigurátora by sme sa mohli dočkať do konca tohto kalendárneho roka.

Budeme tiež dúfať, že ku konfigurátoru nám Tesla „pribalí“ minimálne servisné centrum. A v kontexte aktivít Tesly v Českej republike by nemusela byť nereálna ani predajňa. A navyše, ako už vieme, Elon Musk chce začiatkom roka otvárať niečo aj v SR.

ZAJAZDI SI NA TESLE

„Dúfame, že budeme otvorení na Slovensku, v Chorvátsku, Srbsku a väčšine východnej Európy začiatkom budúceho roka. Konečne urobíme Nikolu Teslu hrdým, a to tým, že bude mať konečne svoje autá v krajinách svojho pôvodu,“ napísal nedávno Elon Musk cez Twitter.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla si vyšla na nákupy. Získala aj spoločnosť Hibar Systems
Tesla dosiahla predajný rekord a zverejnila české ceny elektromobilov
Experti odhaľujú „tajomstvo“ bezkonkurenčného dojazdu elektromobilov Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár