Tesla „bije“ nemeckú prémiovú konkurenciu už aj na európskom trhu | ŠTATISTIKY

0

To, že Tesla absolútne zmenila pomery na trhu s luxusnými vozidlami v USA je známe už niekoľko rokov. V roku 2017 sa jej však podarilo poraziť nemecké prémiové značky aj na ich domácej európskej pôde. A to samozrejme bez ohľadu na druh pohonu.

Rastúca popularita elektromobilov, ako aj značky Tesla, významne zamiešala predajnými číslami na európskom trhu s prémiovými vozidlami. Solventní zákazníci totiž začínajú uprednostňovať v rámci segmentu prémiových sedanov vyššej triedy Teslu Model S pred nemeckými ikonami triedy ako BMW 7, Mercedes-Benz triedy S a Audi A8. Podobná situácia je však aj v segmente veľkých prémiových SUV.

tesla model s, tesla model x

Zdroj: Tesla

Predajné štatistiky za rok 2017

PoradieModelPredaje 2017
1.Tesla Model S16 132 ks
2.Mercedes-Benz S-Class13 359 ks
3.BMW 711 735 ks

V rámci segmentu prémiových športovo ladených SUV sa o poprednú pozíciu delí Tesla Model X s Porsche Cayenne, keď sa ich predalo po cca 12 000 ks. Za nimi nasleduje BMW X6 s cca 10 000 predanými kusmi.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Predaje elektromobilov Tesla za rok 2017 a predpokladaný objem výroby Modelu 3
Predaje áut do zásuvky v Európe za rok 2017 v znamení rekordov | Rebríček TOP 20
Tesla vyrobila 300-tisíce vozidlo a má našliapnuté na najväčšieho výrobcu elektromobilov sveta

Nemecké automobilky už reagujú

Nemecké prémiové automobilky si nastupujúci trend samozrejme uvedomili už skôr. Preto začali v minulosti s vývojom elektromobilov daných tried. Ten však zabral množstvo času, preto začínajú prichádzať na trh až v tomto roku. A to konkrétne Audi e-tron quattro a „britský“ Jaguar I-Pace. Budúci rok sa zas dočkáme modelov Porsche Mission E, Mercedes-Benz EQC, BMW iX3 a Audi e-tron Sportback.

Keďže okrem stúpajúceho dopytu po elektrifikovaných automobiloch stúpa aj záujem o „SUV-éčka“. Nie je preto prekvapením, že až 5 zo 6 uvedených modelov patrí do segmentu SUV. V rámci sedanom vyššej triedy však ponúkajú či ponúknu „aspoň“ plug-in hybridné verzie.

Taktiež bude zaujímavé sledovať ako zamieša európskym trhom príchod Tesly Model 3. Ten by mal totiž konkurovať aj modelom ako BMW radu 3, Audi A4 a Mercedes-Benz triedy C.

Zdroj: AutoNews, titulná fotografia: carmagazine.co.uk

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár