Elon Musk hovorí, že Tesla má šancu na rekordný kvartál z hľadiska „predaja“ áut

0

Roky odpisovaná spoločnosť Tesla, ktorú môžeme ešte stále považovať za startup, má podľa slov Elona Muska na dosah ďalší míľnik. A tým je 100 000 dodaných, resp. predaných elektromobilov za štvrťrok. Počet objednávok má byť pritom ešte vyšší.

Portálu Electrek sa podarilo získať interný e-mail Elona Muska, určený pre zamestnancov Tesly, v ktorom sa spomínaj aj počet dodaných elektromobilov v aktuálnom 3. štvrťroku, pričom tie Tesla započítava do svojich predajov. V ňom sa uvádza nasledovné:

„Máme šancu dosiahnuť náš prvý štvrťrok so 100 000 dodávkami vozidiel, čo je pre našu spoločnosť neuveriteľne vzrušujúci míľnik.“ Musk pritom dodal, že počet kvartálnych objednávok smeruje k číslu 110 000. Takže dopyt po elektromobiloch Tesla prevyšuje možnosti spoločnosti, minimálne z hľadiska zabezpečenia dodávok.

Motivácia zamestnancov

Ako už býva zvykom, nejde o bezúčelový čisto pochvaľný e-mail. Elon Musk sa ním snaží opäť motivovať zamestnancov Tesly, aby sa spoločnosti naozaj podarilo v priebehu posledných dní 3. kvartálu dosiahnuť spomínaný míľnik. „Výzvou je, aby sme mali správne varianty vozidiel na správnych miestach a aby sme nazhromaždili čo najviac zdrojov spoločnosti na zabezpečenie dodávok na konci kvartálu,“ napísal Musk.

Motivácia zákazníkov

Manažment Tesly sa pritom v posledných týždňoch rozhodol podporiť predaje svojich skladových elektromobilov zľavami, čo nie je pre Teslu bežné. Tie pritom dopĺňa ponuka bezplatného nabíjania na nabíjacích staniciach Supercharger počas 2 rokov. A to pre Model 3, keďže v rámci modelov S a X je neobmedzené nabíjanie opäť štandardom.

Zisk, strata či nula?

Sme veľmi zvedaví, ako sa ďalší výborný štvrťrok Tesly z hľadiska predajov prejaví na jej celkových hospodárskych výsledkoch. Prechádzajúci kvartál bol pre ňu rekordný po viacerých stránkach (aj v rámci dodávok áut), avšak Tesla kvôli ďalším aspektom zaknihovala pomerne vysokú stratu.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Elon Musk pritom pri príležitosti oznámenia hospodárskych výsledkov za predchádzajúci štvrťrok povedal, že v tom aktuálnom by mohla Tesla dosiahnuť vyrovnané hospodárenie. To znamená nulový zisk, resp. nulovú stratu. Nuž, uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Je záujem o chystané elektromobily Porsche Taycan, VW ID.3, Honda e či Mini?
Nemecké elektromobily by mohli napomôcť rastu spoločnosti Tesla
Za predaj elektromobilov a plug-in hybridov v EÚ dostanú automobilky bonusy

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár