Elektromobily Tesla majú byť v rámci tohto štvrťroka už vypredané

5

Objavila sa správa, ktorá naznačuje mimoriadny dopyt po elektromobiloch značky Tesla. Podľa nej majú byť vozidlá kalifornskej značky v rámci tohto štvrťroka vo veľkom predstihu vypredané. A to pri zrejme rekordnej výrobnej kapacite.

Už sme si v podstate zvykli, že predaje elektromobilov vo všeobecnosti významne stúpajú, pričom ich nezastavila ani koronakríza. A to sa týka aj elektromobilov od spoločnosti Tesla, ktorá k trendu rastu globálne prispieva v najvyššej miere.

A potvrdzuje to aj v rámci prvého štvrťroka 2021, keď dominovala globálnemu trhu s elektromobilmi, a to trhovým podielom 25 %, ako uvádza EV Sales. 1. kvartál bol v tomto smere jej historicky najúspešnejší, keď zákazníkom dodala 184 800 ks svojich vozidiel.

Elon Musk pritom v rámci prezentácie hospodárskych výsledkov Tesly za Q1/2021 podľa Electrek uviedol, že „zaznamenali skutočný posun vo vnímaní elektrických vozidiel zákazníkmi a ich dopyt je najlepší, aký kedy videli“. A to aj napriek tomu, že zvyčajne dopyt v tomto období roka zvyčajne klesá.

Náznak ďalších rekordných kvartálov

No a na základe informácií od Electreku sa zdá, že zákazníci minimálne v prípade Tesly naozaj posunuli svoje vnímanie elektromobilov na vyššiu úroveň. Tento zvyčajne dobre informovaný portál na základe svojich nemenovaných zdrojov oboznámených s touto problematikou totiž informuje, že elektromobily Tesla sú pre tento štvrťrok vypredané.

Ak je to skutočne tak, znamenalo by to, že výrobná kapacita Tesly, ktorá je s najväčšou pravdepodobnosťou pre tento štvrťrok najväčšou, akú kedy Tesla mala, sa vypredala takmer 2 mesiace vopred. Nasvedčovať by tomu teoreticky mohlo aj úplne čerstvé zvýšenie cien, minimálne na americkom trhu.

Slovenské ceny Modelu 3 sú zatiaľ rovnaké, sú však jedny z najvyšších v Európe a vzhľadom na predpokladaný tuzemský dopyt sa nedá predpokladať ich zvýšenie.

Európske konfigurátory zatiaľ na prvý pohľad nenasvedčujú úplnému vypredaniu, pretože v rámci nich nájdeme informáciu, že predpokladané dodanie Modelu 3 je plánované na máj alebo jún, v závislosti od verzie. V USA je to najmä 6 až 8 týždňov prípade modelov 3 a Y, najskôr v auguste v prípade Modelu S a najskôr v januári v prípade Modelu X.

Každopádne, najdôležitejšie budú skutočné čísla dodaných vozidiel za tento kvartál, ktoré spoznáme začiatkom júla a nasledovný vývoj. Rozhodne by pritom nebolo prekvapením, keby Tesla pokračovala v rekordných kvartáloch z hľadiska výroby a dodávok.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 sa u našich susedov stala najpredávanejším autom bez ohľadu na druh pohonu
„Šialené“ predajné čísla elektromobilov v Nórsku za december aj celý rok 2020
Tesla Model 3 je jednoznačne najpredávanejším elektromobilom aj za rok 2020. Čo ďalšie priečky a značky?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  • No vidíš to, ja som zase lenivý ako pes. Mne sa nechce jazdiť s každou somarinou do Prahy alebo do Viedne do servisu. Počkám si, až Tesla príde so servisom za mnou, teda na Slovensko.
   Alebo si počkám, až bude mať Tesla takú úroveň autonómneho riadenia, že ju pošlem do toho servisu samotnú a nech sa potom sama lákavo vráti aj naspäť!

 1. Moc nám to asi „nehrá do karát“. Teraz, keď Tesla nestíha vyrábať, čo je tak veľký dopyt po jej autách, asi nebude mať veľký záujem budovať nové showroomy a servisné strediská. Napríklad u nás.
  Zrejme radšej investuje do rozšírenia výroby.
  Možno sa časom „karta obráti“, napríklad keď svet zaplavia EV čínskej produkcie.
  Veď uvidíme…

Pridajte komentár