Továreň spoločnosti Tesla zachvátil požiar. Príčina sa vyšetruje

0

Vo fremontskej továrni spoločnosti Tesla, kde sa vyrábajú všetky modely značky, došlo k požiaru. Podľa miestneho hasičské zboru bola v ohrození budova stanového typu. Nejednalo sa však zrejme o dočasnú výrobňu Tesly Model 3. Ako došlo k požiaru a čo na to Tesla a Elon Musk?

Vyjadrenie hasičského zboru

„Prvé správy naznačujú, že zdrojom požiaru bola kopa kartónového obalu. Ten ohrozoval vonkajšiu časť jednej z budov, pričom následne vznikol aj malý požiar trávnatého porastu,“ povedal Fremontský hasičský zbor.

Neskôr dodal, že oheň bol uhasený, na miesto činu bol povolaný vyšetrovateľ a že v danej dobe neboli známe žiadne zranenia. Požiar mal taktiež zasiahnuť aj niektoré časti elektrického vedenia.

Vyjadrenie Tesly

„Dnes večer začala horieť časť kartónov a obalových materiálov, ktoré boli pripravené pri našom južnom oplotení na recykláciu, ako aj malá trávnatá časť pri parkovisku Tesly. Požiar už jezahasený. Radi by sme poďakovali Fremontskému hasičskému zboru za ich rýchlu reakciu. Nedošlo k žiadnym zraneniam. Príčinu požiaru vyšetrujeme.“

Vyjadrenie Elona Muska

„Práve som bol na mieste požiaru. Chytili sa kartóny, ktoré boli pripravené na recykláciu, a to pozdĺž južnej línie oplotenia.Oceňujem super-rýchlu odozvu Fremontského hasičskému zboru. Nedošlo k žiadnym zraneniam ani poškodeniu továrne,“ píše Elon Musk prostredníctvom Twittera.

Nejedná sa o prvý požiar

Továreň spoločnosti Tesla vo Fremonte čelila už viacerým požiarom. Jeden z nich údajne spôsobil poškodenie elektrického systému, dôsledkom čoho malo dochádzať k výpadkom prúdu počas dlhšieho obdobia, čo samozrejme ovplyvňovalo výrobu.

Kalifornský hasičský zbor tiež uviedol, že v júni hasili požiar v rámci veľkej stanovej konštrukcie. Konkrétne malo dôjsť k požiaru lepenkového stroja.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Najväčšia batéria sveta od Tesly ušetrila za pol roka 9 miliónov $
Teslu Model 3 je možné kúpiť cez “firemný Aliexpress”. Na koľko vyjde?
Solárna strecha Tesla bola podrobená bezpečnostným testom hasičov

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár